در این مقاله قرار است به این سوال جواب دهیم که «چه افرادی نمیتوانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟» پس با ما همراه باشید. سالهاست که روشی بهتر از ایمپلنت دندان برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته مورد استفاده قرار نگرفته است. ایمپلنت دندان با کارکردی کاملا مشابه دندانهای طبیعی لذت لبخند، غذا خوردن و تکلم بدون مشکل را به شما باز میگرداند. مواردی که گفته شد تنها بخشی از مزیت های ایمپلنت دندان بود، اصلی ترین مزیت ایمپلنت دندان، جلوگیری از تحلیل استخوان فک و جلوگیری از حرکت کردن دندان های مجاور از جایگاه اصلی‌شان می‌باشد.

جلوگیری از تحلیل استخوان علاوه بر اینکه سلامت فک و لثه ی شما را تامین میکند، از ظاهر تکیده و مسن صورت نیز جلوگیری میکند . ایمپلنت ها دقیقا مانند دندان‌های طبیعی هستند و با کمک پایه های فلزی نظیر ریشه های دندان در استخوان فک ثابت میگردند و به اندازه یک دندان طبیعی نیاز به رسیدگی و مراقبت دارد.

این راه درمانی در مقایسه با سایر جراحی ها، بسیار کم تهاجمی و دارای حداقل عوارض میباشد و به طور معمول همه افراد قادر به انجامش هستند. اما گاها پیش می آید که برخی بیماران مشکلاتی دارند که مانع انجام ایمپلنت دندان می‌شود، در ادامه به این موارد اشاره خواهیم داشت.

چه کسانی نمیتوانند ایمپلنت کنند

شرایط کاشت ایمپلنت

پیش از کاشت ایمپلنت نیاز است تا بیمار شرایط زیر را دارا باشد. البته به این معنا نیست که اگر هر یک از این شرایط را دارا نباشد قادر به انجام ایمپلنت دندان نیست، بلکه به این معناست که انجام ایمپلنت کمی به تعویق می افتد تا درمان های لازم صورت گیرد.

شرایط لازم برای ایمپلنت:

  • حجم استخوان کافی در ناحیه فک
  • دارا بودن لثه های سالم
  • سلامت عمومی
  • نداشتن عادات مضر مانند دندان قروچه و یا کشیدن سیگار

در صورتی که حجم استخوان ناکافی باشد میتوان از روش هایی نظیر پیوند استخوان و یا سینوس لیفت حجم استخوان را جبران کرد. یکی از بیماری هایی که مانع انجام ایمپلنت میباشد دیابت است. البته در صورتی که دیابت بیمار کنترل شده باشد مشکلی ایجاد نمیکند.

تفاوت ایمپلنت فول موس و معمولی
آیا با داشتن پوکی استخوان میتوان ایمپلنت دندان انجام داد

ایمپلنت دندان برای مبتلایان به پوکی استخوان

اکثر بیماران مبتلا به پوکی استخوان تصور میکنند قادر به انجام ایمپلنت دندان نمی‌باشند. اما این باور اشتباه است جراح فک و صورت باید با کمک تصاویر رادیوگرافی و معاینات فک و صورت این تشخیص را بدهد که آیا انجام ایمپلنت امکان پذیر است یا خیر. نکته‌ی حائز اهمیت این است که بیماران مبتلا به بیماری های مختلف که از دارو مصرف میکنند باید حتما پزشک را از داروهای مصرفی خود آگاه سازند. بهتر است توجه داشته باشید که تمام داروها اعم از داروهایی که با تجویز پزشک مصرف می‌کنید و حتی داروهایی که بدون تجویز مصرف می‌کنید نظیر مکمل ها و ویتامین های خوراکی و مسکن هایی که مصرف میکنید را به پزشک جراح خود اطلاع دهید.

ایمپلنت بیمار سیگاری

آیا افرادی که سیگار و قلیان میکشند قادر به ایمپلنت دندان هستند؟

خبر خوب برای بیماران سیگاری اینکه شما هم میتوانید ایمپلنت دندان انجام دهید! درست است که استعمال دخانیات نظیر سیگار، تریاک، قلیان و مانند اینها تاثیر مخربی بر ایمپلنت های دندانی میگذارد اما با رعایت درست اصول مراقبتی بعد از ایمپلنت می‌توانید ایمپلنت موفقیت آمیزی داشته باشید.

پیشنهاد اولیه برای بیماران ترک سیگار یا هر دخانیاتی است که مصرف میکنند، زیرا مصرف دخانیات باعث کاهش خونرسانی به بافت ها میگردد و همین مساله باعث ناموفق بودن  ایمپلنت دندان شروع مشکلات زیادی نظیر  عفونت دهان و لثه خواهد بود. اما گاها بیماران ابراز ناتوانی نسبت به ترک سیگار یا سایر مواد مخدر می نمایند، در این شرایط پیشنهاد ما این است که در صورتی که حداقل تا ۲ هفته بعد از ایمپلنت دندان قادر به استعمال نکردن سیگار یا سایر دخانیات هستند اقدام به ایمپلنت نمایند و در غیر اینصورت ریسک ایمپلنت دندان بسیار افزایش میابد.

برای بیمارانی که قلیان میکشند، پیشنهاد میکنیم بیش از افراد سیگاری مراقبت ها را ادامه دهند زیرا نیکوتین موجود در قلیان بسیار بیشتر از نیکوتین موجود در سیگار میباشد بنا براین ریسک شکست خوردن ایمپلنت را بالا خواهد برد و بیمار را مستعد ابتلا به عفونت های دهانی خواهد کرد.

برای اطلاعات دقیقتر از وضعیت خود و مراقبت های پس از ایمپلنت بهتر است از طریق واتس اپ مشاوره رایگان ایمپلنت از دکتر حسینیان (جراح فک و صورت)دریافت کنید.

درصد موفقیت ایمپلنت دندان در افراد سیگاری چه اندازه است ؟2022-01-16T14:32:18+03:30

پاسخ دکتر حسینیان :

.

.

.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله « ایمپلنت دندان افراد سیگاری » مراجعه فرمایید.

آیا افراد سیگاری میتوانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟2022-06-15T09:54:45+04:30

پاسخ دکتر حسینیان :

بله، فرد سیگاری هم میتواند ایمپلنت دندان انجام دهد . منتها بایستی طی یک دوره کوتاه مدت سیگار را ترک کند و یا مصرف سیگار را بسیار کاهش دهد و هم چنین بهتر است از برندهای خاص ایمپلنت استفاده کند.

.

.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله « چه کسانی میتوانند ایمپلنت کنند » مراجعه فرمایید.

ایمپلنت بیمار مبتلا به عفونت و التهاب لثه

ایمپلنت دندان برای بیماران مبتلا به عفونت لثه

یکی دیگر از خطراتی که ایمپلنت های دندانی را تهدید میکند عفونت لثه میباشد. افرادی که در حاضر مبتلا به عفونت دهانی هستند و یا سابقه عفونت دهانی دارند باید بیش از سایرین اصول مراقبتی را رعایت کنند. ایمپلنت های دندانی یک جسم خارجی‌ست که در تماس با بافت های زنده ی بدن قرار دارد و مستعد درگیر شدن با عفونت است.

البته بیمارانی که مبتلا به عفونت های لثه و دهان هستند نیز قادر به انجام یک ایمپلنت موفقیت آمیز میباشند اما نیاز است تا پیش از جراحی بافت لثه‌شان کاملا از عفونت پاکسازی شود و سپس ایمپلنت دندان انجام دهند.

ایمپلنت بیمار دیابتی

آیا بیماران دیابتی قادر به انجام ایمپلنت دندان میباشند؟

بسیاری از بیماران دیابتی هم نظیر سایر گروه هایی که دچار محدودیت در انجام جراحی ایمپلنت هستند، تصور میکنند که به هیچ وجه قادر به انجام ایمپلنت دندان نمیباشند . اما این تصور صحیح نیست، البته دیابت هم نظیر دیگر مشکلات سیستمیک مانع بزرگی بر سر راه ایمپلنت دندان میباشد اما این پایان راه نیست و هنوز راه امیدی وجود دارد. بیماران دیابتی عزیز با مراجعه به مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر حسینیان از آخرین متدهای جراحی ایمپلنت بهره مند خواهند شد . ما به شما قول میدهیم یک ایمپلنت موفق خواهید داشت. در میان کیس های ایمپلنت مرکز ما بیماران دیابتی زیادی داشته ایم که با موفقیت ایمپلنت دندان را پشت سر گذاشته اند.

کاشت مینی ایمپلنت برای بیماران دیابتی بهتر است یا ایمپلنت معمولی؟2022-04-13T21:09:39+04:30
آیا ایمپلنت دندانی All on 4 برای بیماران دیابتی مناسب است؟2022-04-13T21:10:28+04:30

پاسخ دکتر حسینیان (جراح فک و صورت):
در این روش برای فک بالا و پایین تنها از ۴ پایه ایمپلنت برای نگه داشتن دندان استفاده میشود.
.

.
برای اطلاعات بیشتر در مورد بهتر است این مقاله را بخوانید: «ایمپلنت all on 4 »
.

«برای مشاوره رایگان ایمپلنت کلیک کنید»

سوالات خود (با موضوع ایمپلنت دندان) را از  دکتر حسینیان بپرسید!

برای افراد دیبابتی ایمپلنت دندان بهتر است یا دندان مصنوعی؟2022-04-13T21:11:08+04:30

پاسخ دکتر حسینیان (جراح فک و صورت):

.

.

.

«برای مشاوره رایگان ایمپلنت کلیک کنید»

سوالات خود (با موضوع ایمپلنت دندان) را از  دکتر حسینیان  بپرسید.

میزان قند خون مجاز برای ایمپلنت چقدر است؟2022-04-13T21:11:52+04:30

پاسخ دکتر حسینیان (جراح فک و صورت):

.

.

.

«برای مشاوره رایگان ایمپلنت کلیک کنید»

سوالات خود (با موضوع ایمپلنت دندان) را از  دکتر حسینیان بپرسید.

کشیدن دندان افراد دیابتی چه مشکلاتی خطراتی دارد؟2022-04-13T21:12:30+04:30

پاسخ دکتر حسینیان (جراح فک و صورت):

.

.

.

«برای مشاوره رایگان ایمپلنت کلیک کنید»

سوالات خود (با موضوع ایمپلنت دندان) را از دکتر حسینیان بپرسید.

آیا ایمپلنت دندان افراد دیابتی خطر دارد؟2022-04-13T21:13:11+04:30

پاسخ دکتر حسینیان (جراح فک و صورت):

.

.

.

«برای مشاوره رایگان ایمپلنت کلیک کنید»

سوالات خود (با موضوع ایمپلنت دندان) را از  دکتر حسینیان بپرسید.

مشاوره رایگان ایمپلنت
آیا در سن بالا میتوان ایمپلنت دندان انجام داد

آیا افراد مسن قادر به ایمپلنت دندان هستند؟

ایمپلنت دندان نیازمند یک سری شرایط میباشد که پیش‌تر به آن اشاره شد، در صورتیکه بیمار این شرایط را داشته باشد در سن بالا هم قادر به انجام ایمپلنت میباشد. سلامتی عمومی بیمار باید در حدی باشد که بتواند یک جراحی معمولی دندانپزشکی را تحمل کند. عوارض و میزان درد ایمپلنت دندان به اندازه ای نیست که افراد مسن نتوانند آن را تحمل کنند، ایمپلنت دندان در مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر حسینیان تحت بیحسی و آرامبخشی انجام میگیرد و بیمار در حین جراحی احساس ناراحتی نخواهد داشت. بهتر است یک مشاوره رایگان ایمپلنت با دکتر حسینیان داشته باشید تا به طور کامل از میزان آمادگی خود برای ایمپلنت آگاه شوید.

ایمپلنت دندان بعد از استفاده طولانی از دندان مصنوعی

آیا بعد از سالها استفاده از دندان مصنوعی میتوان ایمپلنت انجام داد؟

 

بهترین زمان کاشت ایمپلنت دندان بعد از کشیدن دندان است البته باز هم بسته به شرایط بیمار ممکن است در همان جلسه که دندان کشیده شد و یا ۲ ماه پس از کشیدن دندان ایمپلنت انجام گیرد. اما ایمپلنت دندان پس از سالها بی دندانی و استفاده از دندان مصنوعی هم امکان پذیر است. دلیل اینکه متخصصین ایمپلنت توصیه میکنند در مدت زمان کوتاهی پس از کشیدن دندان اقدام به کاشت دندان یا همان ایمپلنت کنید این است که هر قدر زمان از بی دندانی شما بگذرد میزان تحلیل استخوان فک بیشتر میشود و در زمان کاشت ایمپلنت نیاز است تا استخوان تحلیل رفته بازسازی گردد. پس بهتر است هر چه زودتر اقدام به کاشت ایمپلنت نمایید. اما در خصوص بیمارانی که سالهاست از دندان مصنوعی استفاده کرده اند پس از عکسبرداری و معاینه میتوان تشخیص داد که استخوان فک در چه شرایطی قرار دارد و بنا به شرایط بیمار و در صورت نیاز از پودر استخوان یا پیوند استخوان پیش از ایمپلنت کمک گرفته میشود. پس از آن ایمپلنت دندان بر روی استخوان فک تقویت شده انجام میپذیرد.

بالا بردن شانس موفقیت در ایمپلنت دندان

چکار کنیم تا ایمپلنت ما سالم باقی بماند؟

برای اینکه شانس موفقیت ایمپلنت و کاشت دندان را افزایش دهید، راه حل‌های زیر برای شما وجود خواهد داشت:

مشکلات بهداشت دهان و دندان خود را حل کنید

یکی از عوارض مصرف دخانیات، نظیر سیگار ، ایجاد خشکی دهان میباشد. هنگامی که دهان خشک میشود، باکتری ها فرصت میابند تا فعالیت خود را آغاز نمایند و فرصت مناسبی برا عفونت لثه ایجاد میگردد. هنگامی که دهان خشک میشود خونرسانی کمتر میشود و گلوبول های سفید خون دسترسی کمتری به عوامل عفونت زا خواهند داشت. بهتر است از ایمپلنت دندان به عنوان بهانه ای برای ترک دخانیات استفاده کنید، زیرا هر قدر هم کم سیگار بکشید باز هم بافت های سالم دهان شما در معرض عفونت قرار میگیرند.

در صورتیکه سیگار میکشید و ایمپلنت دندان هم انجام داده اید، پیشنهاد میشود حتما ویزیت های دوره ای که هر ۶ ماه باید انجام شود را جدی بگیرید. در مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر حسینیان جلسات فالوآپ یا همان ویزیت های دوره ای رایگان میباشد.

بهترین جراح ایمپلنت دندان

بنابراین آیا شما می­توانید ایمپلنت انجام دهید؟

 

با توجه به همه موارد گفته شده، باز هم جا دارد که یادآور شویم که بدن هر فرد ویژگی های خاص خود را دارد و این موارد گفته شده کاملا کلی میباشد. پس بهتر است برای مطمین شدن از شرایط خود به سراغ جراح فک و صورت بروید. هم چنین میتوانید از طریق واتس اپ با ما در ارتباط باشید و از خدمات مشاوره رایگان ایمپلنت بهره‌مند گردید.

اگر دندانپزشکی به شما گفت که شما کاندید مناسبی برای کاشت دندان نیستید، اجازه دهید ما هم شرایط شما را بررسی کنیم!

 

Sources:

Who Cannot have Dental implants

Don’t Qualify for Dental Implants? What You Can Do Next

مشاوره رایگان ایمپلنت

ایمپلنت دندان
با شرایط ویژه

سوالات یا نظر خود را کامنت کنید …

ارسال دیدگاه

Go to Top