ایمپلنت فوری دندان تنها در یک جلسه2022-11-17T14:21:22+03:30

ایمپلنت فوری دقیقا در تقاطع نیاز‌های مشتریان و پیشرفت‌های دندانپزشکی قرار دارد.
زمانی که ایمپلنت برای اولین بار به عنوان یک محصول تجاری به دنیا معرفی شد، برای هر جراحی ۳ تا ۶ ماه زمان ترمیم در نظر گرفته می‌شد. به این صورت، بیمار برای دریافت یک ایمپلنت باید زمانی در حدود ۶ ماه تا یک سال را در نظر می‌گرفت. همان‌طور که می‌توان حدس زد این مساله برای بیماران چندان خوش‌آیند نبود.
امروزه همه چیز سریع‌تر شده است و ایمپلنت هم سعی کرده تا از قافله عقب نماند. بیماران در کنار حفظ کیفیت، انتظار دارند تا با مدت زمان کمتری برای بهبود جراحات یا منتظر ماندن برای جراحی‌ها رو به رو باشند. همچنین با وجود ایمپلنت، دردسرهای دندان مصنوعی نیز بیش از اندازه به نظر می‌رسد و دیگر نمی‌توان به آن اتکا کرد.
به مرور زمان و با پیشرفت روش‌ها، مته‌ها و طراحی ایمپلنت‌ها امروزه کاشت فوری ایمپلنت یک پدیده رایج به شمار می‌رود. با کمک اسکنر‌های پیشرفته، کشیدن همه دندان‌ها، کاشت ۹ یا ۱۰ واحد ایمپلنت و قرار دادن یک روکش موقت در یک جلسه دیگر دور از دسترس نیست.

طول عمر ایمپلنت فوری چقدر است؟
مقایسه ایمپلنت فوری

ایمپلنت فوری چیست؟

ایمپلنت دندان بهترین راه برای جایگزین کردن دندان از دست رفته میباشد، ولی کاشت ایمپلنت های دندانی معایبی هم دارند از جمله؛ طولانی بودن پروسه درمان. طولانی بودن درمان باعث شده تا بیماران از انجام ایمپلنت پشیمان گردند.

مشکل طولانی بودن درمان به وسیله ایمپلنت دندان معمولی است که با کمک ایمپلنت فوری حل شده است!!

منظور از ایمپلنت فوری کاشت ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان می باشد!

در این روش بعد از معاینه بالینی و ارزیابی رادیوگرافی های بیمار در صورتی که بیمار کاندید ایمپلنت فوری باشد، ریشه دندان کشیده می شود و همزمان کاشت ایمپلنت انجام میشود. (بعلاوه برای انجام ایمپلنت فوری درمان جراحی مناسب و روش های ترمیمی و تجربه کلینیکی ضروری میباشد و این تکنیک از جهت طول عمر ایمپلنت و بازسازی بافت سخت و بافت نرم یک انتخاب قابل پیش‌بینی و ارزشمند می باشد.)

در هنگام انجام ایمپلنت فوری کشیدن دندان بایستی به صورت بدون تروما و آسیب انجام شود. (کشیدن‌دندان می‌تواند توسط ابزار خاص مثل پیزوسرجری یا پریوتوم انجام شود و البته در هنگام کشیدن دندان بافت لثه نبایستی کنار زده شود که این امر باعث جلوگیری از آسیب تغذیه خونی دیواره های استخوانی از لایه پریوست میشود)

در جراحی ایمپلنت فوری دندان، پس از خارج نمودن ریشه دندان توسط جراح متخصص ایمپلنت پایه هایی از جنس تیتانیوم در جای آن قرار میگیرد، البته نیاز هست چند ماهی منتظر بمانیم تا استخوان فک به طور کامل به پایه ها جوش بخورد و در نهایت روکش های ایمپلنت را که به صورت اختصاصی برای بیمار ساخته شده را روی پایه ها قرار دهیم. ولی میتوان در همان روز که پایه های ایمپلنت در جای خود قرار میگیرد از روکش موقت استفاده کرد تا به مشکل بی دندانی پایان دهیم.

ایمپلنت دندان چه مدت طول میکشد؟

تفاوت ایمپلنت معمولی و ایمپلنت فوری

مراحل ایمپلنت فوری و ایمپلنت معمولی کمی متفاوت است. بهتر است بدانید انجام ایمپلنت فوری دندان دارای مقداری محدودیت هم میباشد. ایمپلنت فوری فقط در شرایطی انجام میپذیرد که بیمار بلافاصله پس از کشیدن دندان خرابش اقدام به کاشت ایمپلنت نماید. در صورتیکه در کاشت ایمپلنت به روش معمولی حتی در شرایطی که بیمار سالها از کشیدن دندانش هم گذشته باشد باز هم امکان ایمپلنت دندان محیاست. این تفاوت بین روش معمولی و فوری از بارزترین تفاوت های این دو شیوه میباشد.

مقایسه ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت فوری

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت فوری

در کاشت دندان به روش دیجیتال از شبیه سازی سه بعدی رایانه ای استفاده میشود که از آن برای بررسی استخوان فک و رشته های اعصاب موجود در آن استفاده میگردد. این بررسی باعث میگردد کار جراح متخصص ایمپلنت آسانتر گردد و روند درمان سریعتر طی گردد و حداقل برش در هنگام جراحی کاشت ایمپلنت انجام گیرد.

برای ایمپلنت معمولی دندان ، لازم است لثه تا سطح استخوان فک که محل کاشت ایمپلنت میباشد، شکافته شود. ولی در روش ایمپلنت دیجیتال جراح با کمک گرفتن از عکس های CTT سه بعدی، در مقایسه با روش ایمپلنت معمولی که روی سطح لثه شکاف طولی بزرگی زده میشود، شکافی بسیار اندک ایجاد میشود . جالب است بدانید که این شکاف آنقدر ناچیز است که بخیه هم زده نمیشود.

پس همانطور که گفته شد بیمار به دلیل کم بودن جراحات، درد و ناراحتی کمتری احساس میکند.

همانطور که تا اینجای مطلب متوجه شدید تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی در تشخیص پیش از جراحی و در نتیجه مقدار ایجاد برش بر روی لثه است که همین تفاوت باعث میگردد دوران نقاهت بعد از جراحی به شدت کاهش میابد .

در شیوه ایمپلنت دیجیتال برش های روی لثه بسیار اندک است که این مساله باعث گردیده که نیازی به بخیه و در نتیجه کشیدن بخیه نباشد و به دنبال آن خونریزی و درد و تورم و کبودی کمتری خواهد داشت.

اطلاعات بیشتر از ایمپلنت دیجیتال

در این مقاله با ایمپلنت فوری بیشتر آشنا خواهیم شد.

انواع ایمپلنت

خیلی اوقات بیماران با شکستگی در دندان‌های جلویی (خصوصا در فک بالا) به ما مراجعه می‌کنند. با توجه به جلوه این دندان‌ها و نقش آن‌ها در صحبت کردن بیماران تمایل دارند که درمانی سریع و مطمئن دریافت کنند. در مواردی نیز از دست دادن تعداد زیادی از دندان‌ها زندگی بیمار را با سختی رو به رو کرده و بیماران تمایلی ندارند تا مدت‌ها با عوارض درمان دست و پنجه نرم‌کنند. در این‌جا چند انتخاب پیش روی ماست:
• ایمپلنت عادی: اگر دندان‌ کشیده نشده باشد، کشیده می‌شود و ۲ تا ۳ ماه برای بهبود محل جراحی صبر می‌شود. سپس پایه ایمپلنت کاشته می‌شود و ۲ تا ۴ ماه برای بهبودی زخم‌ها زمان داده می‌شود. در نهایت دندان اصلی روی پایه ایمپلنت سوار خواهد شد.
• ایمپلنت فوری: کشیدن دندان و کاشت پایه ایمپلنت در یک جلسه انجام می‌شود. دو هفته بعد می‌توانید روکش موقتی به شکل دندان بر روی پایه قرار دهید. دندان اصلی ۲ تا ۴ ماه بعد نصب می‌گردد.
• ایمپلنت (فوری) دیجیتال: تمام مراحل کشیدن دندان، کاشت پایه ایمپلنت و نصب دندان موقتی در یک جلسه انجام خواهد شد. پس از ۲ تا ۴ ماه دندان اصلی جایگزین روکش موقتی خواهد شد (در این باره بیشتر بدانید).

فرآیند ایمپلنت عادی

ممکن است بپرسید اگر ایمپلنت فوری اینقدر خوب است، چرا ایمپلنت عادی همچنان رایج است؟ پاسخ اصلی این است که در بسیاری از موارد امکان ایمپلنت فوری وجود ندارد.
برای نمونه ممکن است دندان‌ها مدت‌ها قبل کشیده شده باشند. همان‌طور که گفته شد، ایمپلنت فوری برای شرایطی است که دندان در همان جلسه کاشت ایمپلنت کشیده شود. مته‌ها و پایه ایمپلنت فوری به شکلی طراحی شده‌اند که مناسب این نوع از جراحی باشند.
علاوه بر این در صورتی که دندان‌ها قبلا کشیده شده باشند لازم است که ابتدا شرایط استخوان فک و لثه بررسی شود. کشیدن دندان و استفاده از دندان مصنوعی در درازمدت باعث خوردگی استخوان فک و تحلیل لثه می‌شود. اگر دهان بیمار میزان لثه کافی نداشته باشد یا استخوان فک نیازمند تقویت باشد، ابتدا باید به این مراحل رسیدگی کرد. تقویت استخوان خود نیازمند جراحی جداگانه و در مواردی نیازمند چند ماه زمان برای رشد کافی و بهبود است.
در مواردی که دندان به روش اصولی کشیده نشده باشد یا بهداشت دهان به درستی رعایت نشده باشد، ممکن است بیمار با عفونت لثه مواجه باشد. در برخی موارد این عفونت‌ها به حدی است که موفقیت ایمپلنت را به خطر اندازد و به همین دلیل تا زمان درمان کامل، امکان انجام ایمپلنت وجود نخواهد داشت.
در برخی موارد نیز شرایط خاص بیمار باعث تاخیر در جراحی ایمپلنت می‌شود. بیماری‌های زمینه‌ای خاص یا مصرف سیگار و الکل نیز علتی احتمالی برای اجتناب از ایمپلنت فوری است.
گرچه نقاط مثبت مختلفی در به تاخیر انداختن ایمپلنت وجود دارد و امکان موفقیت این نوع ایمپلنت در طیف گسترده‌تری از بیماران وجود دارد، نباید از نکات منفی آن غافل بود:
نصب با تاخیرِ ایمپلنت، موجب افزایش زمان جراحی می‌شود. در این نوع جراحی‌ها مصرف دارو‌های بی‌حس کننده بیشتر است و جراح برش‌های بیشتری انجام می‌دهد. همه این موارد باعث می‌شود تا زمان بهبودی، تعداد جلسات و هزینه‌های جانبی درمان تا حد قابل توجهی افزایش یابد. بسیاری از بیماران تحمل یک دوره درمان ۶ ماهه آن هم فقط برای یک یا دو دندان را ندارند.

ایمپلنت فوری

مهم‌ترین مزیت ایمپلنت فوری کاهش تعداد جراحی‌های لازم برای کاشت دندان است. ابتدا دندان‌ها کشیده می‌شوند و سپس با توجه به وضعیت فک و تعداد دندان‌های مورد نیاز، پایه‌های ایمپلنت جانمایی و نصب می‌شوند.
دندان اصلی پس از بهبودی کامل لثه (۲ تا ۴ ماه بعد بسته به شرایط دهان شما) نصب می‌شود، ولی جای نگرانی نیست! پس از بهبود نسبی لثه و به فاصله دو هفته از جراحی ایمپلنت دندان موقتی بر روی پایه ایمپلنت قرار می‌گیرد که تا پایان روند درمان مهمان دهان شماست. البته اگر از ایمپلنت دیجیتال استفاده کرده باشید می‌توانید این دندان را از همان روز جراحی داشته باشید.
با توجه به فشرده بودن مراحل،‌ جراحی ایمپلنت فوری پیچیده‌تر از ایمپلنت عادی است. پژوهش‌ها نشان داده که جراحی غیر اصولی می‌تواند حتی موجب شکست خوردن ایمپلنت شود. به همین دلیل مراجعه به متخصصین با سابقه در این مساله بسیار مهم خواهد بود.
با توجه به پیچیدگی جراحی و تفاوت ابزارهای لازم، ایمپلنت فوری هزینه‌ی بیشتری نسبت به ایمپلنت عادی خواهد داشت. البته تعداد رفت و آمدها و سایر هزینه‌های جانبی شما قطعا کاهش خواهد یافت. برای اطلاع بیشتر از هزینه‌های درمان می‌توانید از صفحه هزینه‌های ما دیدن فرمایید.

در ادامه یک نمونه ایمپلنت فوری را مشاهده میفرمایید؛

همانطور که تا الان متوجه شده اید، قرار هست روش کاشت ایمپلنت با سریعترین روش ممکن را به شما معرفی کنیم. بهتر است بدانید که قرار هست تمام مراحل ایمپلنت دندان در یک جلسه انجام بشود!

همانطور که قبلا در مطلب هزینه ایمپلنت دندان توضیح دادیم، تفاوت قیمت ایمپلنت دندان بیشتر مربوط به برند ایمپلنتی است که بیمار استفاده میکند. در ادامه در رابطه با هزینه ایمپلنت فوری هم بیشتر صحبت خواهیم کرد.

بهتر است صفحه برند های ایمپلنت دندان را هم ببینید.

ایمپلنت فوری دندان مزایای بسیاری دارد از جمله اینکه: طول مدت درمان بسیار کوتاه تر است و طی یک جلسه کاشت ایمپلنت انجام میگردد، کوتاه بودن زمان کاشت باعث میگردد بار روانی بی دندانی که بیمار تحمل میکند بسیار کمتر شود. دیگر نیاز نیست نگران این باشد که قرار هست روز ها بی دندانی را تحمل کند!
در ایمپلنت فوری به دلیل کاشت سریع ایمپلنت پس از کشیدن دندان، بافت لثه تحلیل نمی رود و حفظ میگردد.

ایمپلنت فوری بدون درد

با بکارگیری پروتکل های کاهش اضطراب، استفاده از داروی مسکن قبل از جراحی و اجرای صحیح و اصولی جراحی توسط متخصص فک و صورت می‌توانید جراحی راحت بدون دردی را تجربه کنید.

برای رفاه بیشتر زیباجویان گرامی در مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر حسینیان (جراح فک و صورت) ارائه‌ی طرح درمان اختصاصی به صورت کاملا رایگان انجام می‌گیرد.

مشاوره ایمپلنت فوری دندان

نکات مهم در ایمپلنت فوری

برای به دست آوردن نتایج ایده آل در ایمپلنت فوری بایستی ۵ مورد در نظر گرفته شود:

 •  وجود دیواره استخوانی مطلوب (یا باکال پلیت)
 •  ثبات اولیه کافی (یا پرایمری استابیلیتی)
 •  طراحی ایمپلنت
 • پر کردن فاصله بین دیواره استخوانی باکال و ایمپلنت
 •  با یوتایپ بافتی

برای مطالعه ادامه این مطلب تخصصی با موضوع ایمپلنت فوری کلیک کنید.

آیا همه میتوانند ایمپلنت فوری انجام دهند؟

چه افرادی می‌توانند ایمپلنت دندان فوری انجام دهند؟

انجام ایمپلنت فوری طبق مواردی که تابحال گفته شد نیازمند شرایط خاصی میباشد. از مهمترین شرایط این است که بیمار میبایست از طول و قطر استخوان کافی برخوردار باشد تا اینکه با شکست ایمپلنت مواجه نشود. مساله بعدی نحوه قرارگیری دندان های بالا و پایین نسبت به یکدیگر میباشد که میتواند باعث گردد فشارهای مخرب به ایمپلنت وارد بیاید.

تشخیص نهایی در رابطه با اینکه وضعیت شما مناسب دریافت ایمپلنت فوری هست یا خیر، پس از معاینه پزشک جراح انجام میپذیرد.

بر طبق نظر مولفین هرگاه فاصله نقاط تماس دندانی تا کرست استخوانی ۵ میلی متر یا کمتر باشد تشکیل پاپیلا انجام می‌شود. در مواردی که ایمپلنت پالاتال ای قرار داده می‌شود امکان به دست آوردن پروفایل بافت نرم بهتری وجود دارد. در مواردی که از ایمپلنت های پلتفرم سوئیچینگ استفاده می کنیم فاصله بین ایمپلنت و دندان می‌تواند یک میلیمتر باشد و فاصله بین ایمپلنت می‌تواند بین یک و نیم تا سه میلیمتر باشد.

معایب ایمپلنت فوری چیست

معایب / عوارض / خطرات ایمپلنت فوری دندان

نکته‌ی مهم در جراحی ایمپلنت فوری انتخاب جراح باتجربه میباشد! برخی موارد که در زیر اشاره ای به آن میکنیم میتواند باعث گردد تا ایمپلنت دندان با شکست مواجه گردد.

 • کشیدن ریشه دندان با روش غیر اصولی
 • ثابت نشدن پایه ایمپلنت در جایگاه خود و تکان خوردن پایه
 • آسیب به بافت‌ها و سینوس
 • ایجاد عوارض ماندگار

برخی دیگر از معایب ایمپلنت دندان هزینه ی بالاتر آن نسبت به ایمپلنت معمولی میباشد و اینکه احتمالا همه ی افراد شرایط کاشت ایمپلنت فوری را نداشته باشند.

با کلیک روی این لینک « معایب، عوارض و خطرات ایمپلنت فوری » را به تفصیل مطالعه بفرمایید.

شرایط انجام ایمپلنت فوری

برای انجام جراحی ایمپلنت فوری چه شرایطی نیاز است؟

همانطور که در مقاله ایمپلنت دندان گفته شد ابتدایی‌ترین شرط مورد نیاز برای انجام ایمپلنت این است که بیمار از لحاظ بدنی بتواند یک جراحی ساده‌ی کشیدن دندان را تحمل کند. اما در ادامه باید بگوییم که ایمپلنت فوری پیچیدگی های بیشتری به نسبت ایمپلنت معمولی داراست و نیاز هست تا تراکم استخوانی بیشتر در ناحیه فک و هم‌چنین نیاز است تا بیمار سلامت بیشتری در ناحیه دهان دارا باشد.

در صورتی که به خوبی با ایمپلنت دندان آشنا نیستید پیشنهاد میکنیم صفحه کاشت ایمپلنت دندان را مطالعه بفرمایید و از نمونه های ایمپلنت دندان مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر حسینیان دیدن فرمایید.

برخی از شرایط پیش‌نیاز برای جراحی ایمپلنت فوری عبارتند از ؛

 • سلامت لثه: در زمان کاشت ایمپلنت لازم است که لثه سالم بوده و عفونتی نداشته باشد، در صورت وجود عفونت پزشک جراح پیش از جراحی اقدام به درمان لثه میکند.
 • تراکم استخوانی مطلوب:یکی از شرایطی که حتما باید دریافت کننده ایمپلنت فوری داشته باشد، تراکم استخوانی مناسب است. و در صورتی که این تراکم استخوانی وجود نداشته باشد میبایست در ابتدا با کمک پیوند استخوان و یا با استفاده از پودر استخوان، به شرایط مناسب رسید و پس از آن اقدام به جراحی نمود.

ایمپلنت فوری چگونه انجام میشود؟

 

 • در جلسه اول پزشک با معاینه بیمار و با بررسی تصاویر رادیوگرافی دندان و فک بیمار و تراکم استخوانی، طرح درمان را تعیین میکند و مشخص میکند که آیا بیمار شرایط ایمپلنت فوری را دارد یا خیر.
 • مرحله ی دوم کشیدن دندان با روش آتروتیک توسط جراح فک و صورت به طوری که استخوان فک آسیب نبیند.
 • مرحله سوم جایگذاری پایه ایمپلنت در محل ریشه ی خارج شده . در این مرحله بسیار مهم است که پایه ی ایمپلنت به خوبی در جای خود فیکس شود تا بعد از گذاشتن تاج دندانی موقت تکان نخورد.
 • مرحله چهارم قرار دادن پروتز موقت دندان میباشد.

توجه داشته باشید مرحله کشیدن دندان و قرار دادن پایه و روکش موقت در یک جلسه انجام خواهد شد!

بنا به شرایط بیمار و تجویز جراح، جراحی کاشت ایمپلنت دندان با استفاده از یکی از این روش ها انجام خواهد پذیرفت:

 • بیحسی موضعی
 • بیهوشی عمومی
 • تزریق آرامبخش

که در هر یک از این روش ها بیمار دردی احساس نخواهد کرد.

بعد از کاشت ایمپلنت فوری چطور از آن مراقبت کنیم؟2022-08-25T08:06:37+04:30

مراقبت از ایمپلنتی که به روش فوری کاشته شده نیازمند توجه زیادی است. به طور تقریبی ۶ هفته نیاز است تا پایه های ایمپلنت فوری به استخوان فک جوش بخورد. پس بسیار با اهمیت است که به توصیه های پزشک خود توجه کنید و مراقبت های لازم را انجام دهید.

آیا ایمپلنت بلافاصله بعد از کشیدن دندان بی‌خطر است؟2022-08-25T07:56:45+04:30

کاشت ایمپلنت فوری، بلافاصله پس از کشیدن دندان یک جراحی کاملا تخصصی و حساس است و نیازمند تجربه جراح میباشد. در صورتیکه جراح متخصص کاشت ایمپلنت فوری را انجام دهد احتمال شکست ایمپلنت پایین است . البته باید توجه داشت که مراقبتهای پس از انجام ایمپلنت نیز سهم بسزایی در موفقیت ایمپلنت داراست. بسیار با اهمیت است که پس از کاشت ایمپلنت فوری، فشاری به ایمپلنت وارد نیاید تا باعث تکان خورد آن شود. زیرا تکان خوردن ایمپلنت مساویست با عدم موفقیت ایمپلنت دندان.

آیا نیاز به نظافت دهان و دندان به صورت منظم پس از ایمپلنت دندان فوری هست؟2022-07-12T11:09:35+04:30

ایمپلنت های دندانی درست مانند دندان های طبیعی شما نیاز به مراقبت و نظافت و نگهداری دائمی دارند و در صورتی که در حفظ بهداشت دهان و دندان خود ضعف دارید، پیشنهاد میشود از انجام ایمپلنت دندان چه به صورت سنتی و چه به صورت فوری خودداری فرمایید.

برای انجام ایمپلنت فوری از چه برندهایی استفاده میکنید؟2022-05-11T12:03:51+04:30

برخی از برندهای ایمپلنت های فوری برگزیده در صفحه ایمپلنت فوری معرفی شده است. روی لینک زیر کلیک کنید!

ایمپلنت فوری چیست

آیا امکان پرداخت هزینه ایمپلنت فوری به صورت اقساط میباشد؟2022-04-13T20:53:48+04:30

بله امکان پرداخت اقساطی هم میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

مشاوره رایگان ایمپلنت

آیا ایمپلنت فوری دوام کمتری به نسبت ایمپلنت معمولی دندان دارد؟2022-05-11T12:09:57+04:30

پاسخ دکتر حسینیان :

خیر از نظر دوام و استحکام مشابه ایمپلنت معمولی میباشد . البته باید به نکات زیر توجه داشت:

 • برند انتخاب شده
 • رعایت اصول بهداشتی
 • فالو آپ (مراجعه هر ۶ ماه یکبار به پزشک)
طول عمر و ماندگاری ایمپلنت فوری

طول عمر و ماندگاری ایمپلنت فوری دندان

ایمپلنت دندان فوری هم درست مانند ایمپلنت دندان معمولی نیازمند رعایت برخی اصول مراقبتی می‌باشد. از جمله :

 • رعایت بهداشت دهان و دندان و استفاده از نخ دندان
 • ترکت عادات مضر(مانند دندان قروچه)
 • استعمال نکردن دخانیات
 • معاینات دوره ای دندانپزشکی

همانطور که ملاحظه کردید ایمپلنت های دندانی درست مانند دندان های طبیعی میباشند و نیازمند توجه و نگهداری هستند. و درست مانند دندان های طبیعی به صورت شما زیبایی میدهند و باعث سهولت در تکلم و جویدن غذا میشوند.

با رعایت موارد فوق ایمپلنت های دندانی حداقل ۲۰ سال دوام می آورند. ناگفته نماند که انتخاب برند ایمپلنت هم تاثیر بسزایی بر دوام آن ها خواهد داشت.

برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر در رابطه با «مقایسه ماندگاری و طول عمر ایمپلنت فوری با ایمپلنت معمولی » کلیک کنید.

آیا ایمپلنت فوری دندان خوب است؟

ایمپلنت فوری دندان در برخی موارد بسیار کارا و مفید میباشد، طوری که میتوان گفت تنها راه حل موجود است. مثلا زمانی که بیمار از راه دور به مجموعه درمانی مراجعه میکند، برای مثال از کشور دیگر و یا از شهر دیگر و محدودیت زمانی برای درمان خود دارد. در این شرایط بهترین راه، زود بازده ترین راه میباشد.

و گاها دندان جلویی بیمار دچار شکستگی و یا خرابی میگردد و بیمار نمیتواند بی دندانی را تحمل کند. باز هم بهترین راه استفاده از درمان ایمپلنت فوری میباشد.

در انتخاب جراح خود دقت کنید زیرا تجربه جراح در انجام ایمپلنت بسیار مهم و تعیین کننده میباشد.

ایمپلنت فوری دندان جلو

پس از آنکه دندان جلویی بیمار از دست رفت،‌ استخوان فک در این ناحیه نسبت به سایر نواحی فکی با سرعت بیشتر دچار تحلیل میشود. پس بهتر است در صورت از دست دادن دندان جلویی پیش از آنکه دچار تحلیل استخوان فکی شوید اقدام به ایمپلنت فوری نمایید.

مطالعه بیشتر در رابطه با «ایمپلنت دندان جلو» کلیک کنید.

هزینه ایمپلنت فوری

هر گاه نام ایمپلنت دندان می آید، اکثر افراد با فکر اینکه از پس پرداخت هزینه سنگین آن بر نمی آیند نهایتا منصرف می شوند و احتمالا به سراغ روش های قدیمی مانند دندان مصنوعی میروند. مشکل پرداخت هزینه ی ایمپلنت دندان در مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر حسینیان تا حدود قابل توجهی حل شده و شما میتوانید با خیال راحت با شرایط ویژه هزینه را پرداخت کنید.

جمع‌بندی
ایمپلنت فوری روشی نوین برای کاهش مدت کاشت دندان است. پزشکان متخصص معمولا برای اجتناب از پیچیدگی‌ها و سختی دوره درمان، ایمپلنت فوری را به بیماران پیشنهاد می‌کنند. حساسیت بالای این روش نیازمند دقت و استفاده از ابزار‌های دقیق و به روز خواهد بود و متاسفانه این روش برای همه بیماران ممکن نیست.

ما به شما قول میدهیم که از انجام ایمپلنت دندان در مرکز ما پشیمان نخواهید شد!

و اما برآورد هزینه های کاشت ایمپلنت کمی تخصصی میباشد و نیاز به این دارد که پزشک تصویر رادیوگرافی بیمار را بررسی نماید و تشخیص دهد که آیا نیاز به پیوند استخوان و یا لیفت سینوس و یا استفاده از پودر استخوان میباشد یا خیر . مورد دیگری که قیمت ایمپلنت را تعیین میکند انتخاب برند ایمپلنت میباشد.

در اینجا قیمت برخی از ایمپلنت ها را برای شما آورده ایم.

برای اطلاع از « هزینه ایمپلنت کره ای » ، « قیمت ایمپلنت سوئیسی SIC »، « قیمت ایمپلنت آلمانی ICX » کلیک کنید.

برای اطلاع از هزینه دقیق ایمپلنت تصاویر رادیوگرافی خود را در واتس‌اپ برای ما ارسال کنید.

کشور سازنده و مدت ضمانت هزینه جراحی و کاشت هر واحد به همراه روکش زیرکونیا
ایمپلنت کره ای (برند بایوتم)-(با ضمانت ۱۵ ساله) ۸ میلیون تومان
ایمپلنت سوئیسی (برند (roxalid active))-(با ضمانت مادام العمر) ۱۵ میلیون تومان
برند هزینه +روکش
بایوتم

(کره جنوبی)

۸ میلیون
roxalid active ۱۶ میلیون
Go to Top