ایمپلنت دندان بعد از درمان التهاب لثه

ایمپلنت دندان بعد از درمان التهاب لثه:

بیمار عزیز و خوشتیپ مان سابقه بریج دندان های فک بالا را داشتند و بر اثر پوسیدگی پایه های دندانی شان دندان ها قابل نگهداری نبود. دندان های فک بالا (پایه های بریج)کاملا از دهان خارج شدند و لثه هم درمان گردید . در ادامه به برخی از دلایل و علایم التهاب لثه اشاره خواهیم کرد . بسیار با اهمیت است که پیش از شروع کاشت ایمپلنت دندان لثه کاملا درمان گردد. برای این بیمار عزیز درمان لثه حدود ۳ ماه به طول انجامید و سپس فک بالا با کمک ایمپلنت بازسازی شد. همانطور که میبینید نتیجه بسیار عالی میباشد.

علت التهاب لثه :

دلایل اصلی در ایجاد التهاب لثه عبارتند از:

 • رعایت نکردن بهداشت دهان : رعایت نکردن بهداشت دهان باعث ایجاد پوسیدگی دندانها و التهاب در لثه میشود. در صورتی که بر اثر رعایت نکردن بهداشت دچار التهاب لثه شده باشید، غالبا لثه ها به صورت رنگ پریده میشوند و یا قرمز شدن لثه میگردد و یا تورم بافت اطراف دندانی
 • بیماری های لثه : یکی از دلایل ایجاد التهاب عفونت لثه میباشد که توسط باکتری های موجود در دهان ایجاد میگردد. نتیجتا بیماری پریودنتال ایجاد میگردد. از علایم این نوع بیماری میتوان به حساس شدن دندان ها، لق شدن دندان ها و جدا شدن لثه از دندان ها اشاره کرد.
 • آبسه : آبسه دندان که بر اثر پوسیدگی های دندانی ایجاد میشود، اگر درمان نشود میتواند باعث ایجاد عفونت دندانی گردد. از علایم آبسه دندان میتوان به درد، ورم لثه ها، ورم فک و تب اشاره کرد.

در صورت ابتلا به آبسه دندان حتما به متخصص مراجعه کنید، زیرا عفونت دندان بدون درمان دارویی بهبود نمیابد و در صورت عدم رسیدگی به موقع امکان دارد که عفونت به استخوان فک سرایت پیدا کند.

آیا میتوان چند سال پس از کشیدن دندان ایمپلنت انجام داد؟2022-08-25T12:41:33+04:30

بهتر است ایمپلنت دندان در فاصله زمانی کمتری پس از کشیدن دندان انجام گیرد، تا اینکه استخوان فک بیمار دچار تحلیل نشود و بدون نیاز به پیوند استخوان ایمپلنت انجام گیرد. اما در صورتیکه بیمار سالها بی دندانی را تجربه کرده و به تازگی تصمیم به ایمپلنت دندان گرفته است، باید کمی صبور باشد تا مراحل درمان به خوبی بگذرد.

زمانیکه بیمار دندان خراب را میکشد با گذشت زمان استخوان فک تحلیل میابد و دیگر جایگاه مناسبی برای کاشت ایمپلنت نیست. نیاز است با کمک پودر استخوان و یا پیوند استخوان بلاک، استخوان تحلیل رفته را بازسازی کرد. البته نگران دردناک بودن پروسه ی درمان نباشید، با مراجعه به مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر حسینیان،‌ یک تجربه خوب و بدون ناراحتی از ایمپلنت دندان داشته باشید. ما ایمپلنت را با بیحسی کامل و تحت آرامبخشی برای بیمار انجام میدهیم، پس نگران مراحل ایمپلنت نباشید.

آیا استفاده از سیگار در اولین روزهای بعد از ایمپلنت فول موس ممنوع است؟2022-08-24T15:47:17+04:30

بله در روزهای ابتدایی سیگار کشیدن ممنوع است ولی پس از آن ممنوعیت وجود ندارد فقط پیشنهاد میگردد برای حفظ سلامت ایمپلنت ها دخانیات استعمال نکنید.

برای حفظ بهداشت ایمپلنت فول موس چه کارهایی باید انجام دهیم؟2022-08-24T15:44:08+04:30

مراقبت از ایمپلنت ها درست مانند دندان طبیعی نیاز به دقت و سختگیری دارد. مختصرا اشاره میکنیم به کارهایی که بهتر است برای حفظ بهداشت دهان انجام داد؛

 • استفاده از نخ دندان مخصوص ایمپلنت (چند بار در روز)
 • حداقل دوبار مسواک زدن در روز
 • استفاده از مسواک نرم برای نظافت نقاطی که دسترسی به آن سخت است
 • استفاده از خمیر دندان ملایم
دوره نقاهت ایمپلنت فول موس چقدر است؟2022-08-24T15:41:26+04:30

این مساله کاملا در افراد مختلف متفاوت است. برخی افراد از روز بعد از جراحی به زندگی معمولی خود باز میگردند و در برخی دیگر نیاز است تا نهایتا دو روز استراحت کنند. ولی بهبودی کامل ایمپلنت فول موس نیازمند ۴-۶ ماه زمان است.

آیا انجام جراحی ایمپلنت فول موس درد زیادی دارد؟2022-08-24T15:38:24+04:30

میزان دردی که پس از انجام ایمپلنت فول موس احساس میکنید به اندازه ای است که با استفاده از مسکن هایی نظیر استامینوفن و بروفن قابل کنترل است . البته رعایت مراقبت ها و دستورالعمل هایی که پزشکتان ارائه میدهد در میزان ناراحتی های بعد از ایمپلنت بسیار موثر است.

تا چه سنی میتوان ایمپلنت فول موس انجام داد؟2022-08-24T15:36:19+04:30

انجام جراحی ایمپلنت فول موس نیازمند توان بدنی کافی برای یک جراحی دندانی مختصر نظیر جراحی کشیدن دندان است. نکته ی بعدی که باید به آن توجه داشت این است که بیمار باید تراکم استخوانی کافی در ناحیه فک داشته باشد وگرنه باید پیوند استخوان انجام دهد.

سیگار کشیدن بعد از ایمپلنت فول موس مجاز است؟2022-08-24T15:34:09+04:30

بهتر است از کشیدن سیگار بعد از ایمپلنت خودداری کنید زیرا استعمال دخانیات باعث کاهش خونرسانی به بافت ها میگردد و یک تهدید جدی برای ایمپلنت های شما محسوب میگردد.

✅چه بیماری هایی میتواند باعث شکست ایمپلنت فول موس گردد؟2022-08-24T15:32:25+04:30

بیماری هایی که به نوعی خونرسانی را با مشکل مواجه کنند برای ایمپلنت فول موس یک تهدید محسوب میشود. از جمله:

 • دیابت کنترل نشده
 • فشار خون بالا
 • بیماری پوکی استخوان
  ….
چه کسانی نمیتوانند ایمپلنت فول موس انجام دهند؟2022-08-24T15:27:41+04:30

در صورتیکه فرد به هر دلیل امکان جراحی دهانی را نداشته باشد و یا اینکه از دخانیات به مقدار زیاد استفاده کنند، ایمپلنت فول موس گزینه ی درمانی مناسبی برای وی نمیباشد. و در کل هر عاملی که باعث کاهش سطح خونرسانی در بدن بیمار گردد میتواند ایمپلنت را با شکست مواجه کند.

ایمپلنت دندانی چیست؟2022-03-07T13:12:03+03:30

ایمپلنت های دندانی ریشه های جایگزین دندان هستند. در واقع ایمپلنت دندانی پایه ای قوی هستند که به عنوان جایگزینی برای دندان های از دست رفته استفاده میگردد. از این پایه های برای ثابت نگه داشتن دندان های جایگزین (دائمی) یا متحرکی که مطابق با دندان های طبیعی شما ساخته شده اند، فراهم می کند.

بعد از گذاشتن پایه های ایمپلنت چطور میتوان غذا را جوید؟2022-08-30T13:42:37+04:30

پاسخ دکتر حسینیان (جراح فک و صورت): شرایط بیماران با یکدیگر متفاوت است اما در کل باید تا چند روز بعد از ایمپلنت غذاهای میکس شده استفاده کرد تا به ایمپلنت ها فشاری وارد نیاید..

«برای مشاوره رایگان ایمپلنت کلیک کنید»

سوالات خود (با موضوع ایمپلنت دندان) را از  دکتر حسینیان بپرسید.

آیا ایمپلنت درد دارد؟2022-08-30T13:29:15+04:30

پاسخ دکتر حسینیان (جراح فک و صورت):میزان درد و ناراحتی جراحی ایمپلنت دندان در مقایسه با میزان درد و ناراحتی ناشی از جراحی کشیدن دندان عقل به مراتب کمتر است. در حین جراحی هیچ درد و ناراحتی احساس نمیکنید. پس از اتمام جراحی ممکن است کمی احساس ناراحتی کنید که با استفاده از مسکن های معمول میتوانید درد را آرام کنید.

.

.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله «آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟» مراجعه بفرمایید.

«برای مشاوره رایگان ایمپلنت کلیک کنید»

سوالات خود (با موضوع ایمپلنت دندان) را از  دکتر حسینیان بپرسید.

آیا میتوان بلافاصله بعد از کشیدن دندان ایمپلنت انجام داد؟2022-04-13T21:18:28+04:30

پاسخ دکتر حسینیان (جراح فک و صورت):

باید ابتدا توسط عکس برداری ضخامت و تراکم استخوان فک بیمار بررسی گردد . سپس در صورتی که بیمار تراکم استخوانی کافی را دارا باشد میتوان بالافاصله پس از کشیدن دندان پایه های ایمپلنت را جایگزین کرد و پس از مدتی تاج دندانی را قرار داد.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله «ایمپلنت بعد از کشیدن دندان» مراجعه بفرمایید.

«برای مشاوره رایگان ایمپلنت کلیک کنید»

سوالات خود (با موضوع ایمپلنت دندان) را از  دکتر حسینیان بپرسید.

آیا ایمپلنت های دندانی استحکام کافی دارند؟2022-04-13T21:18:57+04:30

پاسخ دکتر حسینیان (جراح فک و صورت):

بله، جنس ایمپلنت ها از فلز میباشد و استحکام بالایی دارند.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله «ایمپلنت چیست؟» مراجعه بفرمایید.

«برای مشاوره رایگان ایمپلنت کلیک کنید»

سوالات خود (با موضوع ایمپلنت دندان) را از  دکتر حسینیان بپرسید.

معایب استفاده از دندان مصنوعی چیست ؟2022-04-13T21:20:15+04:30

پاسخ دکتر حسینیان (جراح فک و صورت):

.

.

.

«برای مشاوره رایگان ایمپلنت کلیک کنید»

سوالات خود (با موضوع ایمپلنت دندان) را از  دکتر حسینیان بپرسید.

درخواست مشاوره رایگان ایمپلنت

از وبسایت ما راضی بودید؟

ارسال دیدگاه

Go to Top