در این مقاله قصد داریم اطلاعات مفیدی در مورد ایمپلنت بعد از کشیدن دندان به شما بدهیم. اگر هنوز نمیدانید ایمپلنت دندان چیست پیشنهاد میکنم که صفحه «ایمپلنت چیست؟» را از دست ندهید! یکی از نگرانی های هنگام کشیدن دندان، زشتی چهره بعد از بی دندان شدن می‌باشد که البته عوارض به مراتب مهمتری هم دارد که در ادامه خواهیم گفت. حالا هر چه دندان قدامی تر باشد این نگرانی بیشتر خواهد شد. اما ما برای شما راهکار خوبی داریم !

ایمپلنت بلافاصله پس از کشیدن دندان میتواند یک راهکار مناسب و دایمی برای پر کردن جای خالی دندان شما باشد.

 

ایمپلنت بعد از کشیدن دندان

بهترین زمان برای ایمپلنت دندان چه زمانی است؟ شاید شنیده باشید که «بهترین زمان برای ایمپلنت، بلافاصله پس از کشیدن دندان است!» و شاید از بعضی دیگر شنیده باشید که میگویند بهتر است بعد از کشیدن دندان چند ماه استراحت بدهیم و سپس ایمپلنت کنیم. در اینجا در مورد تفاوت این دو شرایط صحبت میکنیم و به شما کمک میکنیم بهترین زمان برای ایمپلنت دندان تان را انتخاب کنید.

نکته ای که مشخص میکند چه مدت بعد از کشیدن دندان باید منتظر ایمپلنت بمانید، شرایط استخوان فک و ساختار بافتی آن میباشد.

اگر از ایمپلنت فوری و نحوه انجام آن اطلاع ندارید به صفحه« ایمپلنت فوری در یک روز» سربزنید!

 

با بررسی تصاویر رادیوگرافی از فک بیمار، پزشک جراح اقدام به تهیه طرح درمان متناسب با شرایط فکی بیمار میکند. و طبق این طرح درمان میتوان بهترین زمان برای ایمپلنت دندان تان را پیدا کنید. در ادامه زمانبدی های مناسب برای انجام ایمپلنت را بررسی میکنیم.

  • در روش اول بلافاصله بعد از کشیدن دندان کاشت ایمپلنت انجام میشود. این در شرایطی است که تراکم استخوانی و استحکام استخوان به اندازه ی کافی باشد.
  • روش دوم ایمپلنت دندان ۱-۲ ماه پس از کشیدن دندان انجام میگیرد، که غالبا برای دندان جلو از این شیوه استفاده میشود.
  • روش سوم ایمپلنت ۳-۴ ماه پس از کشیدن دندان انجام میگیرد، بیشتر برای دندان های عقبی کاربرد دارد.
  • روش چهارم ایمپلنت بیش از ۴ ماه پس از کشیدن دندان صورت میگیرد و نیازمند مراقبت های خاص میباشد.

ایمپلنت دندان ۳-۶ ماه پس از کشیدن دندان

ممکن است به هر دلیل نیاز باشد بعد از کشیدن دندان خراب مدتی صبر کنید تا استخوان التیام پیدا کند و سپس به سراغ کاشت ایمپلنت بروید. برای مثال در صورتی که حجم استخوان در محل مورد نظر کمتر از مقدار مورد نیاز باشد و نیاز به پیوند استخوان داشته باشید، پس از عمل پیوند استخوان حدودا ۳-۶ ماه نیاز به استراحت فک میباشد. بعد از گذشت ۳-۶ ماه و بعد از معاینه ی مجدد جراح میتوان اقدام به کاشت ایمپلنت کرد.

ایمپلنت بلافاصله بعد از کشیدن دندان

اگر بعد از کشیدن دندان ایمپلنت دندان نکنیم چه میشود؟

 

بعد از کشیدن دندان در صورتی که ایمپلنت انجام نگیرد احتمال به وجود آمدن عوارض متعددی وجود دارد. علاوه بر لبخند نازیبا و ظاهر بی دندان که قطعا باعث آزار بیمار خواهد شد عوارض به مراتب آزاردهنده تری نیز وجود دارد. از جمله تغییرات و مشکلاتی که با بی دندانی به وجود می آید؛ در هنگامی که جای یکی یا چند دندان خالی میشود، با ایجاد فشار در هنگام جویدن، دندان های کناری از جایگاه خود خارج میشوند و شروع به حرکت تدریجی میکنند و این عارضه به تنهایی مشکلات فراوانی به همراه دارد. در ادامه عوارض گفته شده احتمال بروز عفونت لثه در آن محل افزایش میابد، هم چنین احتمال آسیب به استخوان فک نیز بالا می‍‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‍‍‍‍‍‌‌‌‌رود.

  • ظاهر نازیبا
  • حرکت دندان های مجاور
  • عفونت لثه
  • آسیب استخوان فک

ایمپلنت بعد از چند سال کشیدن دندان

سوالی که برای بسیاری از مراجعین ما به وجود می آید این است که «آیا بعد از سالها بی دندانی هم میتوان ایمپلنت دندان انجام داد؟» خبر خوب اینکه بله! امکان ایمپلنت بعد از گذشت سالها نیز وجود دارد. نکته ای که در اینجا باید به آن توجه کرد این است که ؛ هر قدر فاصله زمانی بی دندان شدن و ایمپلنت دندان افزایش یابد احتمال کمک گرفتن از درمان های مکمل نیز افزایش میابد. درمان های مکمل شامل درمان هایی است که بیمار را برای انجام ایمپلنت آماده میکند. همانطور که گفته شد به محض از دست دادن دندان، استخوان فک شروع به تحلیل رفتن میکند و هرقدر این مدت زمان بیشتر باشد تلاش بیشتری برای جایگزینی حجم استخوان تحلیل رفته نیاز است. در صورتی که حجم استخوان کم باشد باید به کمک پیوند استخوان و یا لیفت سینوس حجم از دست رفته را بازیابی کرد و پس از آن کاشت ایمپلنت را انجام داد.

در ویدیوی کوتاه زیر به خوبی نشان داده شده است که اگر بعد از کشیدن یا از دست دادن دندان ایمپلنت دندان انجام نشود چه اتفاقی می افتد!

ایا ایمپلنت دندان درد دارد؟

احتمالا گوشه ی ذهنتان این سوال ایجاد شده که ایا کاشت ایمپلنت دندان درد دارد؟ یا بهتر است بگوییم درد آن قابل تحمل است؟

شاید شما هم جز آن دسته از افرادی باشید که بخاطر ترس از درد ایمپلنت ، تابحال به سراغ آن نرفته اید! متد های جدید درمان با ایمپلنت به قدری پیشرفته شده اند که بیمار حقیقتا ناراحتی قابل توجهی احساس نمیکند. روش « ایمپلنت دیجیتال» روشی که موسوم به روش بدون درد و خونریزی است. در این شیوه با مدلسازی از فک شما بدون ایجاد برش و بدون آسیب به اعصاب کاشت ایمپلنت به روش پانچ انجام میگیرد. ایمپلنت دیجیتال بهترین و کم آسیب ترین روش کاشت ایمپلنت میباشد و به افرادی که ترس از ایمپلنت دارند پیشنهاد میگردد.

اگر قصد انجام ایمپلنت دندان به شیوه معمولی هم دارید، خبر خوب آنکه؛ مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر حسینیان با بکارگیری پروتکل های کاهش اضطراب، استفاده از داروی مسکن قبل از جراحی و اجرای صحیح و اصولی جراحی توسط متخصص فک و صورت میتوانید جراحی راحت بدون دردی را تجربه کنید.

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که به دلیل هزینه ی ایمپلنت به سراغ دندان مصنوعی و یا انواع بریج های دندانی رفته اید. بله درست است شاید در یک نگاه اینطور به نظر برسد که این درمان یک درمان لاکچری و پرهزینه است . اما اگر با دقت بیشتری ایمپلنت و مزایای آن را در مقابل مزایا و معایب انواع دندان مصنوعی مقایسه کنید، در میابید که از هر نظر بسیار مقرون به صرفه و مفید است. ایمپلنت دندان علاوه بر ظاهر طبیعی و راحتی در تکلم و جویدن، جلوی پیری صورت را میگیرد. دندان های مصنوعی به تدریج که باعث تحلیل استخوان فک میشود باعث میگردد که صورت تکیده و مسن به نظر برسد. علاوه بر نکات گفته شده از نظر هزینه ای ایمپلنت ها را در صورت مراقبت درست و اصولی میتوان تا ۳۰ سال در دهان نگهداری کرد ولی دندان مصنوعی را هر ۴-۵ سال باید تعویض نمود.

بهتر است از طریق لیک زیر مقایسه ایمپلنت و دندان مصنوعی را ملاحظه بفرمایید.

مقایسه ایمپلنت و دندان مصنوعی

چرا باید ایمپلنت دندان را انتخاب کنیم؟

بااینکه این روند ممکن است طولانی باشد، اما نتایج ارزش صبر کردن و تلاش رادارند. ایمپلنت‌ها بهترین جایگزین‌ برای دندان‌های سالم و طبیعی هستند. آن‌ها پایدار و بادوام هستند و برای بازگرداندن ظاهر و عملکرد دندان ازدست‌رفته یک ‌راه‌حل دائمی ارائه می‌دهند. ایمپلنت‌ها تنها شیوه جایگزین دندانی هستند که به حفظ استخوان کمک می‌کنند چون همانند ریشه‌های طبیعی دندان عمل می‌کنند. با مراقبت مناسب، ایمپلنت‌های دندانی یک‌عمر دوام می آورند.

اگر مایلید از ایمپلنت دندان بیشتر بدانید مقاله «ایمپلنت دندان چیست؟» را مطالعه بفرمایید.

کیفیت ایمپلنت در مطب ما

اگر می‌خواهید در مورد ترمیم دندان‌های ازدست‌رفته‌تان با استفاده از ایمپلنت‌های دندانی بیشتر بدانید، با مطب ما تماس بگیرید. ما اینجا هستیم تا به تمام سؤالات شما پاسخ دهیم و بهترین گزینه‌های درمانی را بسته به شرایط منحصربه‌فرد شما تعیین کنیم. با توجه به تعهد ما به استفاده از بهترین فن‌آوری و تکنیک‌ها، شما می‌توانید مطمئن باشید که لبخند شما در دستان با کفایت ما است. با ما تماس بگیرید و قرار ملاقات خود را همین الان تنظیم کنید.

مشاوره ایمپلنت با دکتر حسینیان جراح فک و صورت​​

ایمپلنت دندان
با شرایط ویژه

سوالات یا نظر خود را کامنت کنید …

ارسال دیدگاه