بسیاری از افراد بنا به دلایل مختلف مایل به ایمپلنت دندان هستند، از جمله ؛ لبخند زیبا، که ویژگی ارزشمندی است. یک لبخند زیبا می‌تواند  خلق و خوی شما را بهبود دهد. علاوه بر این به عقیده ی عده ای، لبخند سالم می تواند نشان دهنده ی طول عمر زیاد یا یک ازدواج موفق نیز باشد. اما اشتباهاتی وجود دارد که اگر پیش از ایمپلنت مرتکب شوید ممکن است نتیجه کاملا تغییر کند!!

بی نقص انجام شدن ایمپلنت دندانها امری بسیار مهم است. برای جلوگیری از انجام اشتباهات به نکات زیر توجه کنید.

اگر اطلاع کافی از نحوه ی انجام ایمپلنت ندارید پیشنهاد میکنیم مقاله «ایمپلنت چیست؟» را مطالعه بفرمایید.

اشتباهات رایج پیش از انجام ایمپلنت دندان

مراجعه به یک جراح متخصص ایمپلنت (ایمپلنتولوژیست)

مراجعه به یک متخصص با تجربه، یکی از مهم‌ترین گام‌ها برای جلوگیری از بروز مشکلات در کاشت ایمپلنت ها است.

قرار دادن ایمپلنت ها، فرآیندی پیچیده است که ممکن است دندان پزشکان تازه کار با انجام اشتباهات ساده‌ای، سلامت شما را مختل کنند. به طور مثال، اگر دندان‌پزشک پایه ایمپلنت را در مکان نامناسبی از فک، قرار دهد، ممکن است پایه فلزی به استخوان فک متصل نشود و در آینده شود باعث بروز مشکل شود. ​

از طرف دیگر، یک دندان‌پزشک خوب، می‌تواند در انتخاب بهترین نوع ایمپلنت به شما کمک کند. بنابراین اگر برای سلامت خود اهمیت قائلید، حتما قبل از عمل جراحی از تجربه ی بالای دندانپزشک خود، مطمئن شوید. ​

برای مشاهده ی رضایت بیماران بعد از ایمپلنت در مرکز تخصصی دکتر حسینیان کلیک کنید

عدم اطلاع جراح دندانپزشک از سوابق پزشکی بیمار پیش از ایمپلنت

کاشت ایمپلنت های دندانی برای غالب افراد، حتی اگر تعدادی از دندان های خود را از دست داده باشند و یا ساختار استخوانی فک آن ها کافی نباشد، به کمک یک دندان‌پزشک خوب امکان پذیر است.

با این حال، برخی افراد ممکن است به دلایل مختلف، نتایج خوبی کسب نکنند. در صورت داشتن سابقه ی هر یک از موارد زیر، باید هر چه زودتر به جراح خود اطلاع دهید:

 • دیابت کنترل‌نشده.
 • ​​​​​​​​بیماری لثه.
 • ​​​​​​​​سیگار کشیدن.
 • ​​​​​​​​اعتیاد به الکل.
 • ​​​​​​​​سرطان.
 • ​​​​​​​​سابقه ی پرتو درمانی.
 • ​​​​​​​​ضعف در سیستم ایمنی بدن به دلیل مصرف دارو.

​​​​​با اینکه موارد بالا، لزوما به معنی امکان پذیر نبودن کاشت ایمپلنت نمی باشند، اما بهتر است که  دندان‌پزشک از سوابق شما باخبر باشد، تا آن ها را در ارزیابی اولیه خود در نظر بگیرد.

اهمیت سوابق پزشکی بیمار در ایمپلنت دندان

عدم رعایت بهداشت دهان پس از کاشت دندان

پس از انجام عمل، دندان‌پزشک شما را با دستورالعمل‌های بهداشتی لازم آشنا خواهد کرد. این دستورالعمل ها شامل عاداتی نظیر دوبار مسواک زدن و یک‌بار استفاده از نخ دندان، به طور روزانه می شود.، البته، معمولا بهتر است که در چند روز اول کمی ملایم برخورد کنید. ​

همچنین باید برای یک یا دو روز اول از آبکشی دهان خود، خودداری کنید. سپس پس از مدتی، باید پس از صرف غذا به آرامی با محلول آب‌ نمک دهان خود را شستشو دهید.

با پیروی از این عادات اساسی می توانید در طول دوره درمان، از ایجاد عفونت در امان باشید.

عادات آسیب زننده به ایمپلنت دندان

بسیاری از این عادات، حتی وقتی در دوره ی درمان قرار ندارید نیز، برای سلامت شما مضر هستند.

برای مثال جویدن ناخن ها می‌تواند به بخیه‌ها و ایمپلنت های شما فشار وارد کند. جویدن یخ نیز عادتی مخرب است و  باید از آن اجتناب کرد. همچنین اگر سیگار می کشید، باید حداقل تا ۳ هفته پس از عمل، از کشیدن سیگار خودداری کنید. ​

با پرهیز از این عادات بد، می توانید علاوه بر سلامت دهان و دندان، سلامت ایمپلنت خود را نیز بهبود ببخشید.​

خوردن غذاهای نامناسب پس از کاشت دندان

پس از عمل باید از خوردن بعضی غذاهایی که دندانپزشک مشخص می کند، خودداری کنید. بهتر است تا پس از عمل بیشتر به سراغ غذاهای نرم مانند سوپ و یا سیب‌زمینی له یا …شده‌ بروید. همچنین باید هنگام جویدن، از دندان هایی که با محل جراحی فاصله دارند، استفاده کنید. ​

پس از بین رفتن بی حسی، می‌توانید شروع به مصرف غذاهای سفت‌تری مثل پاستا، پنکیک و یا سبزیجات پخته‌شده کنید تا به تدریج با پیروی از دستور پزشک، بتوانید به طور عادی غذا میل کنید.

اما تا رسیدن به آن زمان، باید از دستورالعمل‌های دندانپزشک خود، حتی اگر به معنای خودداری از مصرف برخی غذاهای مورد علاقه شما باشد، پیروی کنید.

ممکن است وسوسه شوید و فکر کنید که فرد قوی هستید و می‌توانید خوردن غذاهای مورد علاقه تان را از سر بگیرید و با این کار موجب ناراحتی، التهاب و حتی شکست ایمپلنت شوید. پس  باید با جدیت رژیم غذایی خود را رعایت کنید.

تا چه مدت بعد از ایمپلنت نباید ورزش کرد؟

بسیاری از بیماران پس از عمل، به دلیل درد و التهاب، علاقه ای به ورزش کردن ندارند و از آن اجتناب میکنند. اما عده ای دیگر از بیماران به علت علاقه به ورزش، برای از سرگیری آن عجله دارند. ​

به علت آسیب پذیر بودن بخیه ها، صدمه فیزیکی خطر جدی برای ایمپلنت ها محسوب می شود، بنابراین باید دستورات پزشک را اولویت خود قرار دهید.

شما باید قبل از سرگیری ورزش با دندانپزشک خود مشورت کنید. ورزش های سبک، مانند پیاده‌روی و یوگا، ایمن‌تر از ورزش هایی مانند دویدن و تنیس هستند. و باید قبل از شروع به ورزش‌های تماسی مانند فوتبال مدتی صبر داشته باشید.

ورزش کردن بعد از ایمپلنت دندان

در صورت مشاهده این عوارض حتما به پزشک مراجعه کنید!

بعد از عمل، شما به میزان کمی درد و ناراحتی خواهید داشت. که به ویژه در ساعات پس از عمل می‌تواند شامل خونریزی و التهاب نیز باشد. همچنین ممکن است هنگام تمیز کردن دندان ها متوجه قرمزی بزاق خود شوید.

این مسائل به طور طبیعی ظرف چند روز برطرف می شوند، اما در صورت ادامه، باید هر چه زودتر به دندان‌پزشک برای پیگیری گزارش شوند.

در برخی موارد حتی مشکلات جزئی نظیر سینوزیت نیز می‌توانند به ایمپلنت های شما صدمه بزنند. همچنین، برخی بیماران ممکن است نسبت به فلزات به کار رفته در ایمپلنت حساسیت داشته باشند. حتی اگر سال‌ها نیز از عملتان گذشته باشد باید فارغ از نوع اشکال، آن را با یک دندانپزشک در میان بگذارید.

به تیم دکتر حسینیان اعتماد کنید

اگر شما درباره ی ایمپلنت های خود نگرانی خاصی دارید، به تیم ما برای راهنمایی اعتماد کنید. ما شما را درباره ی انتظاراتی که باید داشته باشید، مشکلات ناشی از ایمپلنت های دندانی و  دستورالعمل‌های پس از عمل راهنمایی کرده و لبخند شما را تضمین می کنیم.​

آیا میتوان چند سال پس از کشیدن دندان ایمپلنت انجام داد؟2022-08-25T12:41:33+04:30

بهتر است ایمپلنت دندان در فاصله زمانی کمتری پس از کشیدن دندان انجام گیرد، تا اینکه استخوان فک بیمار دچار تحلیل نشود و بدون نیاز به پیوند استخوان ایمپلنت انجام گیرد. اما در صورتیکه بیمار سالها بی دندانی را تجربه کرده و به تازگی تصمیم به ایمپلنت دندان گرفته است، باید کمی صبور باشد تا مراحل درمان به خوبی بگذرد.

زمانیکه بیمار دندان خراب را میکشد با گذشت زمان استخوان فک تحلیل میابد و دیگر جایگاه مناسبی برای کاشت ایمپلنت نیست. نیاز است با کمک پودر استخوان و یا پیوند استخوان بلاک، استخوان تحلیل رفته را بازسازی کرد. البته نگران دردناک بودن پروسه ی درمان نباشید، با مراجعه به مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر حسینیان،‌ یک تجربه خوب و بدون ناراحتی از ایمپلنت دندان داشته باشید. ما ایمپلنت را با بیحسی کامل و تحت آرامبخشی برای بیمار انجام میدهیم، پس نگران مراحل ایمپلنت نباشید.

آیا می‌توان همزمان بارداری ایمپلنت دندان انجام داد؟2022-08-21T13:04:57+04:30

بهتر است صبر کنید تا بعد از وضع حمل اقدام به ایمپلنت دندان نمایید. داروهایی که در حین جراحی برای بیحسی و آرامبخشی استفاده میگردد برای جنین اثرات بدی به همراه خواهد داشت.

ایمپلنت در زمان بارداری
آیا خوردن آدامس بعد از ایمپلنت دندان مجاز است؟2022-03-12T16:02:30+03:30

در صورت سپری شدن دوره ی نقاهت و بهبودی کامل مانعی ندارد.

آیا تب کردن بیمار بعد از ایمپلنت دندان طبیعی است؟2022-03-12T16:01:10+03:30

در صورتی که بعد از انجام ایمپلنت دندان دچار تب خفیفی شوید. اما در صورت شدت گرفتن و یا طولانی شدن، میتواند نشانه ی عفونت باشد و بهتر است به جراح مراجعه کنید.

آیا حضور همراه بیمار برای انجام ایمپلنت دندان الزامیست؟2022-03-12T15:57:18+03:30

توصیه میگردد در روز جراحی ایمپلنت دندان با همراه به کلینیک مراجعه کنید.

بعد از ایمپلنت دندان چه داروهایی باید مصرف گردد؟2022-03-12T15:55:16+03:30

جراح برای جلوگیری از عفونت آنتی بیوتیک تجویز میکند و برای جلوگیری از درد و ناراحتی هم مسکن.

درد و ورم صورت تا چند روز بعد از انجام ایمپلنت دندان ادامه دارد؟2022-03-12T15:53:17+03:30

این مساله به شرایط بدنی بیمار بستگی دارد، ولی معمولا این عوارض بعد از ۳ روز تقریبا از بین خواهد رفت.

آیا خونریزی از بینی بعد از جراحی ایمپلنت دندان طبیعی است؟2022-03-12T15:47:18+03:30

در صورتی که ایمپلنت دندان در فک بالا انجام داده باشید، کمی خونریزی از بینی یا همان خون دماغ طبیعی میباشد.

استفاده از داروها تا چند روز پس از جراحی ایمپلنت ادامه دارد؟2022-03-12T15:45:31+03:30

استفاده از داروی مسکن تا حدود ۲ هفته ادامه میابد. تا زمانی ادامه میابد که درد کاهش یابد و بیمار دچار ناراحتی نگردد.

استفاده از داروها تا چند روز پس از جراحی ایمپلنت ادامه دارد؟2022-03-12T15:44:39+03:30

استفاده از داروی مسکن تا حدود ۲ هفته ادامه میابد. تا زمانی ادامه میابد که درد کاهش یابد و بیمار دچار ناراحتی نگردد.

آیا افراد مبتلا به شوگرن میتوانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟2022-01-16T22:24:51+03:30

پاسخ دکتر حسینیان (جراح فک و صورت):

.

.

.

«برای مشاوره رایگان ایمپلنت کلیک کنید»

سوالات خود (با موضوع ایمپلنت دندان) را در پایین صفحه کامنت کنید تا دکتر حسینیان به شما پاسخ دهند.

عوارض ایمپلنت دندان در سالمندان چیست ؟2022-06-15T09:45:27+04:30

پاسخ دکتر حسینیان :

درمان ایمپلنت برای سالمندان و افراد مسن می‌تواند درمان مفیدی باشد و باعث جلوگیری از تحلیل بیشتر استخوان فک شود. هم چنین در بازسازی های دندانی میتواند کمک کننده باشد .  چیزیکه انجام جراحی و درمان ایمپلنت را در افراد مسن محدود میکند سلامت عمومی بیمار از جهت تحمل جراحی دهان است.

برای رفع مشکل بی دندانی در بیماران مسن ایمپلنت دندان بهتر است یا استفاده از دندان مصنوعی؟2022-04-13T21:06:22+04:30

پاسخ دکتر حسینیان : برای رفع مشکل بی دندانی در سالمندان و سایر افراد بهتر است به جای استفاده از دست دندان مصنوعی از ایمپلنت دندان استفاده گردد. هنگامی که از دندان مصنوعی استفاده میشود به دلیل تحلیل استخوان حدود ۳-۴ ماه پس از قالبگیری دندان ها، دندان های مصنوعی در جای خود لق شوند. این مشکل در زمانی که فرد در حال صحبت کردن یا جویدن و یا سرفه و عطسه است بیشتر به چشم می آید.

برای رفع چنین مشکلاتی بهتر از ایمپلنت دندان برای حل مساله استفاده کرد. ایمپلنت دندان به دلیل داشتن پایه های فلزی در استخوان فک مانند ریشه دندان عمل میکنند و از تحلیل استخوان فک جلوگیری میکنند.

با توجه به مسائل گفته شده بهتر است برای داشتن دوام بیشتر دندان ها و مشکلات و عوارض کمتر از ایمپلنت دندان استفاده کرد.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله «ایمپلنت دندان چیست » و « ایمپلنت دندان بهتر است یا دندان مصنوعی » مراجعه بفرمایید.

هم چنین برای رزرو نوبت جهت ایمپلنت دندان های خود در مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر حسینیان زیر نظر جراح و متخصص فک از طریق این لینک اقدام فرمایید.

« رزرو نوبت و مشاوره رایگان ایمپلنت »

درصد موفقیت ایمپلنت دندان در افراد سیگاری چه اندازه است ؟2022-01-16T14:32:18+03:30

پاسخ دکتر حسینیان :

.

.

.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله « ایمپلنت دندان افراد سیگاری » مراجعه فرمایید.

آیا افراد سیگاری میتوانند ایمپلنت دندان انجام دهند؟2022-06-15T09:54:45+04:30

پاسخ دکتر حسینیان :

بله، فرد سیگاری هم میتواند ایمپلنت دندان انجام دهد . منتها بایستی طی یک دوره کوتاه مدت سیگار را ترک کند و یا مصرف سیگار را بسیار کاهش دهد و هم چنین بهتر است از برندهای خاص ایمپلنت استفاده کند.

.

.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله « چه کسانی میتوانند ایمپلنت کنند » مراجعه فرمایید.

آیا ایمپلنت در دوران بارداری امکان پذیر است؟2022-06-15T09:51:49+04:30

پاسخ دکتر حسینیان:

انجام جراحی ها و یا افدامات درمانی دندانپزشکی در دوره بارداری بهتر است که در ۳ ماهه دوم دوره بارداری انجام شود . البته توصیه میشود با توجه به اینکه درمان ایمپلنت یک درمان انتخابی است بهتر است انجام ایمپلنت را به بعد از دوره بارداری موکول کرد.

.

.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله «چه کسانی نباید ایمپلنت کنند» مراجعه کنید.

آیا ایمپلنت دندان برای بیماران هموفیلی امکان پذیر است؟2022-06-15T09:47:52+04:30

پاسخ دکتر حسینیان:

در بیماران هموفیلی با توجه به اینکه مستعد خونریزی هستند حتما بایستی ارزیابی ها و بررسی های لازم از جهت مصرف فاکتورهای انعقادی انجام شود و تحت شرایط کنترل شده و خاص امکان انجام جراحی وجود دارد.

.

.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله «شرایط ایمپلنت دندان» مراجعه بفرمایید.

چه افرادی نمیتوانند ایمپلنت انجام دهند؟2022-01-16T12:56:58+03:30

پاسخ دکتر حسینیان:

برخی از مشکلات در بیماران ممکن است باعث گردد مراحل ایمپلنت با موفقیت طی نشود. و برخی از موانع هم باعث میگردد که بیمار نتواند ایمپلنت دندان را دریافت کند.

برخی از عواملی که باعث میگردد نتوان ایمپلنت انجام داد عبارتند از :

 • بارداری در خانم ها
 • دیابت کنترل نشده
 • بیماری های بافت همبند
 • هموفیلی
 • نقص ایمنی قابل توجه
 • اعتیاد به الکل یا مصرف بیش از اندازه
 • درمان با پرتودرمانی
 • دندان قروچه

بهتر است برای اطلاعات بیشتر به مقاله « شرایط ایمپلنت دندان » مراجعه بفرمایید.

چرا بهتر است در بیماران مسن از ایمپلنت دیجیتال استفاده کرد؟2022-01-16T12:39:34+03:30

پاسخ دکتر حسینیان:

تا چه سنی میتوان ایمپلنت کرد؟2022-06-15T10:10:39+04:30

پاسخ دکتر حسینیان (جراح فک و صورت):

سقف سنی برای انجام درمان ایمپلنت وجود ندارد و کاملا بستگی به شرایط عمومی و سیستمیک بیمار دارد.

.

.

«برای مشاوره رایگان ایمپلنت کلیک کنید»

 

مشاوره رایگان ایمپلنت
کاشت مینی ایمپلنت برای بیماران دیابتی بهتر است یا ایمپلنت معمولی؟2022-04-13T21:09:39+04:30
آیا ایمپلنت دندانی All on 4 برای بیماران دیابتی مناسب است؟2022-04-13T21:10:28+04:30

پاسخ دکتر حسینیان (جراح فک و صورت):
در این روش برای فک بالا و پایین تنها از ۴ پایه ایمپلنت برای نگه داشتن دندان استفاده میشود.
.

.
برای اطلاعات بیشتر در مورد بهتر است این مقاله را بخوانید: «ایمپلنت all on 4 »
.

«برای مشاوره رایگان ایمپلنت کلیک کنید»

سوالات خود (با موضوع ایمپلنت دندان) را از  دکتر حسینیان بپرسید!

برای افراد دیبابتی ایمپلنت دندان بهتر است یا دندان مصنوعی؟2022-04-13T21:11:08+04:30

پاسخ دکتر حسینیان (جراح فک و صورت):

.

.

.

«برای مشاوره رایگان ایمپلنت کلیک کنید»

سوالات خود (با موضوع ایمپلنت دندان) را از  دکتر حسینیان  بپرسید.

میزان قند خون مجاز برای ایمپلنت چقدر است؟2022-04-13T21:11:52+04:30

پاسخ دکتر حسینیان (جراح فک و صورت):

.

.

.

«برای مشاوره رایگان ایمپلنت کلیک کنید»

سوالات خود (با موضوع ایمپلنت دندان) را از  دکتر حسینیان بپرسید.

کشیدن دندان افراد دیابتی چه مشکلاتی خطراتی دارد؟2022-04-13T21:12:30+04:30

پاسخ دکتر حسینیان (جراح فک و صورت):

.

.

.

«برای مشاوره رایگان ایمپلنت کلیک کنید»

سوالات خود (با موضوع ایمپلنت دندان) را از دکتر حسینیان بپرسید.

آیا ایمپلنت دندان افراد دیابتی خطر دارد؟2022-04-13T21:13:11+04:30

پاسخ دکتر حسینیان (جراح فک و صورت):

.

.

.

«برای مشاوره رایگان ایمپلنت کلیک کنید»

سوالات خود (با موضوع ایمپلنت دندان) را از  دکتر حسینیان بپرسید.

بعد از گذاشتن پایه های ایمپلنت چطور میتوان غذا را جوید؟2022-08-30T13:42:37+04:30

پاسخ دکتر حسینیان (جراح فک و صورت): شرایط بیماران با یکدیگر متفاوت است اما در کل باید تا چند روز بعد از ایمپلنت غذاهای میکس شده استفاده کرد تا به ایمپلنت ها فشاری وارد نیاید..

«برای مشاوره رایگان ایمپلنت کلیک کنید»

سوالات خود (با موضوع ایمپلنت دندان) را از  دکتر حسینیان بپرسید.

آیا ایمپلنت درد دارد؟2022-08-30T13:29:15+04:30

پاسخ دکتر حسینیان (جراح فک و صورت):میزان درد و ناراحتی جراحی ایمپلنت دندان در مقایسه با میزان درد و ناراحتی ناشی از جراحی کشیدن دندان عقل به مراتب کمتر است. در حین جراحی هیچ درد و ناراحتی احساس نمیکنید. پس از اتمام جراحی ممکن است کمی احساس ناراحتی کنید که با استفاده از مسکن های معمول میتوانید درد را آرام کنید.

.

.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله «آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟» مراجعه بفرمایید.

«برای مشاوره رایگان ایمپلنت کلیک کنید»

سوالات خود (با موضوع ایمپلنت دندان) را از  دکتر حسینیان بپرسید.

آیا کشیدن دندان درد دارد؟2022-04-13T21:17:37+04:30

پاسخ دکتر حسینیان (جراح فک و صورت):

پیش از اقدام به خارج کردن دندان برای گرفتن نتیجه ی بهتر و آسیب کمتر به بافت لثه بیمار با تصاویر رادیولوژی که از دندان بیمار گرفته میشود دقیقا محل قرار گیری دندان و ریشه های دندانی بیمار بررسی میشود. با توجه به پرونده ی پزشکی بیمار و با استفاده از بیحسی های مطلوب و مناسب اقدام به خارج کردن دندان میکنیم . و میتوانیم این اطمینان را به شما بدهیم که احساس دردی نخواهید کرد.

در مرکز تخصصی دکتر حسینیان میتوانید با خیال راحت برای درمان دندان های خود اقدام کنید.

«برای مشاوره رایگان ایمپلنت کلیک کنید»

سوالات خود (با موضوع ایمپلنت دندان) را از دکتر حسینیان بپرسید.

در هر جلسه چند دندان خراب را میتوان کشید؟2022-04-13T21:18:04+04:30

پاسخ دکتر حسینیان (جراح فک و صورت):

.

.

.

«برای مشاوره رایگان ایمپلنت کلیک کنید»

سوالات خود (با موضوع ایمپلنت دندان) را از  دکتر حسینیان بپرسید.

آیا میتوان بلافاصله بعد از کشیدن دندان ایمپلنت انجام داد؟2022-04-13T21:18:28+04:30

پاسخ دکتر حسینیان (جراح فک و صورت):

باید ابتدا توسط عکس برداری ضخامت و تراکم استخوان فک بیمار بررسی گردد . سپس در صورتی که بیمار تراکم استخوانی کافی را دارا باشد میتوان بالافاصله پس از کشیدن دندان پایه های ایمپلنت را جایگزین کرد و پس از مدتی تاج دندانی را قرار داد.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله «ایمپلنت بعد از کشیدن دندان» مراجعه بفرمایید.

«برای مشاوره رایگان ایمپلنت کلیک کنید»

سوالات خود (با موضوع ایمپلنت دندان) را از  دکتر حسینیان بپرسید.

ایمپلنت دندان
با شرایط ویژه

سوالات یا نظر خود را کامنت کنید …

ارسال دیدگاه

Go to Top