یک روش بسیار عالی برای کاشت دندان های دائمی برای بیمارانی که تعداد زیادی از دندان های خود را از دست داده اند.
در این روش ۶ واحد ایمپلنت در استخوان فک (فک بالا یا پایین ) قرار داده میشود و پروتز یا بریج به طور همیشگی بر روی آن قرار میگیرد.

ایمپلنت دندان all on 6چیست؟

چه زمانی ایمپلنت دندان all on 6 توصیه میشود؟

زمانی که بیمار تعداد دندان های زیادی را از دست داده باشد و البته شرایط لازم برای کاشت ایمپلنت را داشته باشد میتوان به جای کاشت هر واحد ایمپلنت به ازای هر دندان از دست رفته، از ۶ واحد ایمپلنت دندان استفاده کند و پروتز یا بریج بر روی آن ۶ پایه قرار گیرد.

شرایط انجام ایمپلنت دندان all on 6

نیاز است تا بیمار شرایط اولیه مورد نیاز برای ایمپلنت دندان را داشته باشد. در اینجا به برخی از این شرایط اشاره میکنیم:

 • سلامت بدنی به حدی که شرایط انجام یک جراحی دندانی ساده را دارا باشد.(مبتلا بودن به برخی از بیماری های قلبی و عروقی مانع از انجام ایمپلنت دندان میباشد).
 • سلامت لثه (نبود عفونت در این ناحیه) در صورت وجود عفونت در این ناحیه بدن ایمپلنت را پس خواهد زد.
 • سلامت استخوان فک (در صورتی که استخوان فک بیمار تراکم کافی را نداشته باشد نیاز به پیوند استخوان میباشد).
 • نگهداری بعد از ایمپلنت دندان ( توجه داشته باشید که نگهداری بعد از ایمپلنت دندان از مهمترین مراحل ایمپلنت دندان میباشد).
 • از دست دادن یک قوس دندانی ( شیوه ایمپلنت دندان all on 6 برای بیمارانی که تعداد زیادی از دندان های خود یا به اصطلاح قوس دندانی خود را از دست داده اند توصیه میشود.
عوارض ایمپلنت دندان کدام است

چه کسانی نمیتوانند ایمپلنت دندان all on 6 انجام دهند:

چه کسانی نمیتوانند ایمپلنت all on 6انجام دهند

همانطور که در بخش قبلی گفته شد نیاز است تا بیمار برخی شرایط را داشته باشد تا کاندیدای مناسبی برای کاشت ایمپلنت all on 6 گردد. در این قسمت قصد داریم تا برخی از موانع جدی و یا بهتر است بگوییم شرایطی که به احتمال زیاد باعث میگردد ایمپلنت دندان all on 6 را به او توصیه نکنیم را برشماریم؛

 • برخی بیماری ها: برخی بیماری ها مانند دیابت و هموفیلی و… موانع جدی برای انجام ایمپلنت دندان هستند ( البته در صورتی که شما مبتلا به بیماری خاصی هستید، ما برای شما خبر های خوبی داریم !! مشاوره رایگان ایمپلنت را از دست ندهید!).
 • شرط سنی: ( به بیمارانی که هنوز رشد کافی نداشته اند و هنوز استخوان فک آن ها در حال رشد است توصیه میگردد ایمپلنت دندان انجام ندهند).
 • بارداری و شیردهی : انجام ایمپلنت دندان نیازمند چند مرحله عکسبرداری با اشعه x میباشد و همانطور که میدانید این اشعه برای جنین مضر است و هم چنین داروهایی که برای بیحسی در حین جراحی استفاده میگردد میتواند اثرات بدی روی جنین و شیر مادر بگذارد پس بهتر است تا بعد از دوران شیردهی دست نگه دارید.
 • اعتیاد به مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکلی: استعمال دخانیات و الکل باعث به تعویق افتادن بهبودی جراحات میشود و به احتمال زیاد باعث ناموفق شدن ایمپلنت دندان میگردد. توصیه میگردد تا بعد از بهبودی لثه و جوش خوردن پایه های ایمپلنت به استخوان فک از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنید.
 • برخی عادات مخرب: در صورتی که برخی عادات مخرب مانند دندان قروچه دارید بهتر است ابتدا آنرا درمان کنید و بعد اقدام به ایمپلنت دندان نمایید.

مراحل ایمپلنت دندان all on 6

در ابتدا پزشک جراح فک و صورت شرایط بیمار و همچنین سوابق پزشکی بیمار را به خوبی بررسی میکند . در صورت وجود مشکلات دهانی و یا فکی ابتدا درمان های پیش از ایمپلنت انجام میگیرد و در صورت مصاعد بودن شرایط جراحی قرار دادن پایه های ایمپلنت انجام میگیرد . پس از آن با توجه به شرایط بیمار به مدت ۲-۴ ماه زمان داده میشود تا استخوان فک به خوبی با پایه های ایمپلنت جوش بخورد. پس از بهبودی و استحکام کامل پایه های ایمپلنت دندان پروتز دندانی و یا بریج دندان بر روی پایه ها قرار میگیرد.

مزایای ایمپلنت all on 6

مزایای ایمپلنت all on 6:

 • بهبودی سریعتر
 • ضمانت مادام العمر
 • پروتز های ثابت و مستحکم
 • هزینه کمتر به نسبت درمان با تعداد واحد ایمپلنت بیشتر

مشاوره رایگان ایمپلنت

ایمپلنت دندان
با شرایط ویژه

سوالات یا نظر خود را کامنت کنید …

ارسال دیدگاه