ایمپلنت چه مارکی خوبه

معروف ترین نوع ایمپلنت دندان در ایران کدام است؟

 

معروف ترین نوع ایمپلنت دندان در ایران کدام است؟

برندهای بسیار مختلفی وجود دارند که در زمینه تولید ایمپلنت فعالیت می‌کنند. شناخت برترین برند ایمپلنت دندان به شما کمک می‌کند تا دندان‌های باکیفیتی داشته باشید و بتوانید زمان زیادی، بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کنید. بهتر است در انتخاب ایمپلنت، معیارهای خود را کمی فراتر از قیمت آن ببرید و به کیفیت آن نیز توجه کنید؛ زیرا بسیاری از ایمپلنت‌ ارزان، کیفیت مناسبی ندارند و به‌سرعت لب پر شده یا می‌شکنند.

__________________________________________________________

برای مطالعه: ایمپلنت دیجیتالی چیست ؟

__________________________________________________________

 

 

 

انواع مارک ایمپلنت دندان

هر برند ایمپلنت دندان، از مواد خاصی برای تولید ایمپلنت استفاده می‌کنند. همچنین هر برند، روش خاصی را برای تولید استفاده می‌کنند. به طور مثال برخی برندها ممکن است در هنگام تولید، از دمای خاصی استفاده کنند و یا برخی دیگر نیز ممکن است مواد را به صورت لایه‌ای روی‌هم بریزند تا محصول نهایی، ساختار متفاوتی داشته باشد.

مارک ایمپلنت

کشورهای سازنده برند ایمپلنت دندان

کشورهای بسیاری زیادی وجود دارند که در زمینه تولید ایمپلنت فعالیت می‌کنند و حرفی برای گفتن دارند. برخی از برترین کشورهای تولیدکننده ایمپلنت دندان به شرح زیر است:

ایمپلنت های ساخت آمریکا

آمریکا یکی از برترین کشورهای تولیدکننده ایمپلنت دندان است. ایمپلنت‌هایی که در این کشور تولید می‌شوند در کنار کیفیت بالا، قیمت بالایی هم دارند. بااین‌وجود در ایران محبوبیت ویژه‌ای دارند و اغلب افراد ترجیح می‌دهند از محصولات این کشور استفاده کنند. چند نمونه از برترین برند ایمپلنت دندان ساخت آمریکا عبارت‌اند از:

ایمپلنت زیمر بیومت ( Zimmer Biomet)

محال است برای ایمپلنت به سراغ یک متخصص بروید و برند زیمر را به شما معرفی نکند. این ایمپلنت از فیکسچرهای تنتالوم استفاده می‌کند که باعث افزایش چشمگیر کیفیت آن شده است.

ایمپلنت تری ای (3I)

بهترین نوع ایمپلنت که کمترین میزان تحلیل استخوانی را دارد، برند تری آی است. این برند نیز مانند اغلب برندهای آمریکایی قیمت بالایی دارد. چنانچه قیمت محصول برایتان مهم نیست، بی شک این برند بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

ایمپلنت بایکان (Bicon)

در میان تمام برندهای آمریکایی، بایکان به دلیل تنوع بالایی که در محصولات دارد، قیمت بسیار مناسب‌تری هم دارد. تنوع در فیکسچرها و همچنین کوتاه‌ترین بازه زمانی درمان، از مهم‌ترین ویژگی‌های این برند می‌باشد.

ایمپلنت اینترالاک (Intralock)

تکنولوژی Ossean که تحولی بزرگ در ایمپلنت دندان است، توسط این برند به ثبت رسیده است. همین امر نیز باعث شده تا اینترالاک بسیار معروف و محبوب باشد.

ایمپلنت بیوهوریزونز (Biohorizons)

تکنولوژی لیزرلاک برای این برند باعث شده تا زمان درمان و استخوان‌سازی بسیار کوتاه باشد و همچنین میزان تحلیل استخوان به شکل چشمگیری کاهش پیدا کند. همین چند ویژگی که به نظر ساده می‌رسند، دلیل محبوبیت این برند ایمپلنت دندان هستند.

ایمپلنت های آمریکایی

ایمپلنت های ساخت سوئیس

سوئیس یکی از کشورهای فعال در حوزه تولید ایمپلنت است که برندهای زیادی در آن مشغول به فعالیت هستند. برخی از برندهای ایمپلنت سوئیسی که در سطح جهانی اعتبار دارند به شرح زیر است:

ایمپلنت اشترامن (ITI Strumann)

این برند، جز قدیمی‌ترین مارک ایمپلنت دندان محسوب می‌شود که کیفیت بسیار بالای آن، باعث شده تا قیمت بسیار بالایی هم داشته باشد. قطعات متنوع و قابلیت نصب 4 تا 6 هفته‌ای از مهم‌ترین ویژگی‌های برند استرامن است.

ایمپلنت اس اى سى (SIC)

یکی از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت این برند، قیمت مناسب آن است. این برند از نظر تحلیل استخوان نیز در سطح متعادلی قرار دارد که باعث شده بتواند خود را در لیست بهترین برندها جای دهد.

ایمپلنت اس پى اى (SPI)

امکان قراردادن پروتز در 45 روز و داشتن گرید A وزارت بهداشت در کنار قیمت مناسب، از مهم‌ترین ویژگی‌های این برند محسوب می‌شود.

ایمپلنت ایده (Ihdeh)

این برند قیمت بسیار مناسبی دارد. البته جراحی آن با کمی پیچیدگی همراه است که باعث شده چندان محبوب دندانپزشک‌ها نباشد؛ اما زیبایی نتیجه نهایی آن باعث شده تا اغلب افرادی که از آن استفاده کردند، رضایت کامل داشته باشند.

ایمپلنت نئوبایوتک (neo biotech)یا SEM

جراحی ساده و قیمت مناسب از مهم‌ترین دلایل محبوبیت این برند ایمپلنت دندان است. البته جراح باید دقت بالایی در مورد پیچ لمینت داشته باشد تا نتیجه نهایی، ماندگاری بیشتری داشته باشد.

ایمپلنت ITI

برند آی تی آی از برترین برندهای سوئیسی محسوب می‌شود که کیفیت منحصربه‌فردی دارد. البته همین موضوع باعث شده تا قیمت آن هم نسبتاً بالا باشد.

ایمپلنت های ساخت سوئد

برندهای سوئدی که در زمینه تولید ایمپلنت فعالیت می‌کنند، چندان زیاد نیستند؛ اما دو برند وجود دارد که محصولات بسیار باکیفیتی را روانه بازار می‌کنند.

ایمپلنت استرا (AStraTech )

جنس این ایمپلنت از کروم سرامیک می‌باشد و زمان نصب آن حدود دو ماه است. کیفیت بسیار بالای این ایمپلنت باعث شده تا قیمت آن نیز در میان ایمپلنت‌های سوئدی بسیار گران باشد.

ایمپلنت نابل بیوکر (Nobel biocare)

موفق‌ترین و بهترین برند ایمپلنت دندان، برند نابل بیوکر است که در سوئد تولید شد و سپس نیز امتیاز آن توسط آمریکایی‌ها خریداری شد. به همین جهت ممکن است عده‌ای از آن به‌عنوان یک برند آمریکایی یاد کنند.

ایمپلنت های سوئدی

ایمپلنت های ساخت آلمان

از برترین کشورهای تولیدکننده ایمپلنت، آلمان است. این کشور برندهای بسیار معروف و محبوبی دارد که کیفیت محصولات آن زبانزد همه است. برخی از این برندها به شرح زیر هستند.

ایمپلنت زایو (Xive)

از پیشرفته‌ترین برندهای ایمپلنت، برند زایو است که از هر 5 گرید تیتانیوم استفاده می‌کند.

ایمپلنت بگو (Bego)

ایمپلنت‌های بگو از تیتانیوم گرید 4 ساخته می‌شوند و زمان اتصال آنها به پروتئین، بسیار بالاست. قیمت مناسب این برند باعث شده تا در ایران نیز بسیار شناخته شده و معروف باشد.

ایمپلنت مدنتیکا (Medentica)

میزان تحلیل پایین و نصب راحت باعث شده این برند در سطح جهان بسیار محبوب باشد. البته قیمت بالای آن در ایران، باعث شده تا میزان استفاده از آن چندان زیاد نباشد.

ایمپلنت های ساخت کشور کره

امروزه کره یکی از پیشتازان در علم دندانپزشکی محسوب می‌شود که در حوزه ایمپلنت نیز بسیار موفق عمل می‌کند. چند برند ایمپلنت دندان کره‌ای که بسیار باکیفیت هستند عبارت‌اند از:

ایمپلنت دنتیوم (Dentium)

بهترین مارک ایمپلنت دندان کره‌ای، دنتیوم است. نصب بسیار ساده و قیمت مناسب باعث شده این ایمپلنت محبوبیت بالایی داشته باشد.

ایمپلنت اوستم (Osstem)

اولین برند کره‌ای که موفق به ساخت ایمپلنت و همچنین موفق به دریافت تأییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا شد، برند اوستم است.

ایمپلنت مگاژن (Megagen)

این ایمپلنت به حدی محبوب است که در اروپا هم تولید می‌شود. وجود نمایندگی آن در ایران باعث شده تا هزینه خرید آن تا حدودی کاهش پیدا کرده و قیمت مناسبی داشته باشد.

ایمپلنت دى او (Dio)

امروزه در میان برندهای کره‌ای، دی او از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و افراد زیادی در سراسر جهان آن را می‌شناسند. کیفیت بالا و قیمت مناسب، از مهم‌ترین ویژگی‌های این برند ایمپلنت دندان می‌باشد.

ایمپلنت های ساخت کشور فرانسه

دو مورد از مهم‌ترین برندهای تولیدکننده ایمپلنت در فرانسه شامل آی دی آی و یوروتکنیکا می‌شود.

ایمپلنت اى دى اى (IDI)

این برند همواره در حال تحقیق است تا بتواند کیفیت محصولات خود را افزایش دهد. می‌توان ادعا کرد از سال 1987 که این برند شروع به کارکرده است، هر ساله تغییرات مثبتی در محصولات خود به وجود آورده است که موجب جلب رضایت تمام مصرف‌کنندگان شده است.

ایمپلنت یوروتکنیکا (Euroteknica)

سیستم‌های بسیار متنوع با طول و قطرهای گوناگون باعث شده‌اند که این ایمپلنت کمترین میزان تهاجم را داشته باشد و موفقیت بالایی به دست آورد.

ایمپلنت های فرانسوی

ایمپلنت های ساخت کشور چین

زمانی که صحبت از محصولات چینی می‌شود، اغلب ما گمان می‌کنیم که با محصولی بی‌کیفیت روبرو شده‌ایم! خصوصاً در حوزه درمانی کمتر کسی وجود دارد که به محصولات ساخت این کشور اعتماد کند. جالب است بدانید که ایمپلنت‌های چینی چیزی کمتر از برترین برندهای ایمپلنت دنیا ندارند. چند برند بسیار باکیفیت ایمپلنت چینی به شرح زیر است:

ایمپلنت وانژو Wenzhou Trasdo Medical Instrument Co

سرعت بالای کاشت این ایمپلنت در فک، باعث شده تا روند درمان بسیار کوتاه شود.

ایمپلنت هونگ کو  Hung Kuo Medical Instrument Co.,Ltd

قیمت مناسب و کیفیت نسبتاً بالای این محصول از جمله دلایل محبوبیت آن محسوب می‌شود.

ایمپلنت گرین دنتک Green DenTech Co., Ltd

این برند ایمپلنت دندان در سطح جهان مطرح است و مصرف‌کنندگان آن رضایت کافی دارند.

عوارض برندهای نامرغوب ایمپلنت دندان

برندهای نامرغوب از محصولات ارزان و بی‌کیفیت برای تولید ایمپلنت استفاده می‌کنند. این موضوع ممکن است باعث شود که لثه‌های شما دچار التهاب شده و یا حتی دندان‌هایتان دچار پوسیدگی شوند. علاوه بر این، ماندگاری و دوام محصولاتی که برندهای نامرغوب تولید می‌کنند، بسیار پایین است. این امر نیز در نهایت موجب می‌شود که شما مجبور شوید هزینه‌های اضافی برای ترمیم و استفاده از ایمپلنت‌های جدید پرداخت کنید.

اهمیت انتخاب بهترین برند ایمپلنت

انتخاب بهترین برند ایمپلنت دندان از دو جهت حائز اهمیت است. اولین دلیل این است که ماندگاری ایمپلنت افزایش پیدا می‌کند. دوم آنکه بهترین برندها سعی می‌کنند محصولاتی ارائه کنند که در دهان راحت باشد. در واقع پس از ایمپلنت تغییراتی در دهان به وجود می‌آید که ممکن است تحمل آن برای اغلب افراد سخت باشد؛ اما برترین برندها تلاش می‌کنند محصولاتی باکیفیت ارائه کنند که فرد به‌سرعت به آن عادت کند.

چطور باید برند ایمپلنت دندان را انتخاب کرد؟

شاید انتخاب بهترین برند کار سختی به نظر برسد. به همین جهت توصیه می‌شود که حتماً از پزشک خودتان هم مشاوره بگیرید. بهتر است بودجه‌ای که مدنظر دارید و همچنین رژیم غذایی غالب خود را به اطلاع پزشک برسانید تا با توجه به آن، چند برند را به شما پیشنهاد کند.

آیا برند ایمپلنت روی موفقیت کاشت تاثیر دارد؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت بله، بی شک هر چه‌قدر که برند ایمپلنت دندان باکیفیت‌تر باشد، فرد راحت‌تر به آن عادت می‌کند و همچنین ماندگاری بیشتری دارد. چنانچه ایمپلنت از کیفیت کافی برخوردار نباشد، در زمان کوتاهی دچار مشکلاتی همچون تغییر رنگ و شکستگی می‌شود که باعث می‌شود فرد از انجام آن ناراضی باشد. اگر شما هم به دنبال بهترین مرکز درمانی برای ایمپلنت دندان هستید تا با استفاده از محصولات اصل برندهای باکیفیت، دندان شما را ایمپلنت کند، می‌توانید به دندانپزشکی دکتر حسینیان اعتماد کنید.

 

error: Content is protected !!
Index